690 680 960

Firma DB Schenker wyprowadzi się z Lublina. Buduje nowoczesny terminal w Świdniku

Lubelski oddział firmy logistycznej DB Schenker ma zostać przeniesiony do Świdnika. Ruszyła budowa nowego terminala. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej, w pobliżu lotniska i drogi ekspresowej S12/17.

Kilka tygodni temu rozpoczęła się budowa dużego obiektu magazynowego na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej w Świdniku. Jak się okazało, nową siedzibę znajdzie tam lubelski oddział firmy DB Schenker. Inwestycja zlokalizowana jest w pobliżu lotniska i drogi ekspresowej S12/17.

Obiekt w Świdniku będzie miał blisko 4,5 tys. mkw. powierzchni operacyjnej i 665 mkw. przeznaczonych na część biurową. Powstaje w oparciu o najwyższe standardy nowoczesnego i ekologicznego budownictwa. Celem inwestycji jest zwiększenie efektywności operacji, a przy tym bezpieczeństwa zatrudnionych osób i obsługiwanych przesyłek. Rozmiary działki pozwalają na optymalne zaprojektowanie powierzchni przeładunkowej, manewrowej i operacyjnej.

– Pomimo złożonej sytuacji związanej z Covid-19 nie zatrzymujemy się i inwestujemy w kolejny nowoczesny i ekologiczny obiekt. Wartość tej inwestycji wraz z kosztem zakupu gruntu o powierzchni 6 ha wyniesie około 10 mln euro. Wzmacniamy pozycję w regionie, warunki pracy i bezpieczeństwo naszych pracowników oraz jakość dostarczaną naszym klientom – mówi Piotr Zborowski, CEO North&East Europe DB Schenker.

Terminal ma posiadać nowoczesne i bezpieczne wyposażenie, m.in. ciche wózki widłowe o napędzie elektrycznym, oświetlenie typu LED, urządzenia pozwalające na odzysk ciepła i wiele innych. Co bardzo ważne dla mieszkańców, obiekt ten będzie zlokalizowany z dala od osiedli mieszkaniowych, poza miastem, dodatkowo odseparowany od najbliższych sąsiadów barierą dźwiękochłonną.

Z zapowiedzi firmy wynika, że nowy magazyn będzie gotowy w IV kwartale 2020 roku.

(fot. materiały inwestora)

10 komentarzy

 1. czy w tym kraju nie moze powstac cos normalnego dla ludzi

 2. Pij dwie sety wieczorem codziennie a zobaczysz co się stanie , tylko nie wpadaj w panikę jak to zobaczysz

 3. Czy w tej inwestycji przewidziano miejsce dla kierowców? Toalety? Parkingi? Prysznice? Zaplecze kuchenne? nie !!!

 4. to nie jest temat na lublin 112,setki firm sie przenosi,ale jak sie przytuliło kase …

 5. W końcu przenoszą się do miasta

 6. Tak właśnie będą się rozwijać miasta wolne od LGBT.

 7. Duma lubelszczyzny

  Hm, ciekawy jestem jakim cudem na takiej mini działeczce chcą zmieścić terminal z projektu. Jak zwykle wszystko będzie okrojone i nie funkcjonalne. Ale góra dostanie premię za oszczędności. Wykażą się kosztem pracowników, tabelki będą się zgadzać.

 8. Jeśli *** nadal tam pracuje to nawet najlepszy terminal nie zmieni tam warunków pracy i atmosfery.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas