690 680 960

Jedenaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim. Większość na terenie powiatu bialskiego

W ciągu minionej doby w całym kraju odnotowano 353 nowe zakażenia koronawirusem. Na terenie województwa lubelskiego ujawniono jedenaście nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

– Mamy 353 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (86), małopolskiego (70), wielkopolskiego (46), mazowieckiego (36), łódzkiego (30), podkarpackiego (18), lubuskiego (17), lubelskiego (11), świętokrzyskiego (10), dolnośląskiego (8), pomorskiego (8), warmińsko-mazurskiego (5), opolskiego (4), podlaskiego (4) – poinformowało w piątek rano Ministerstwo Zdrowia.

Minionej doby odnotowano na terenie woj. lubelskiego jedenaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

– kobiety w przedziale wieku 41-60 z Lublina, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety przedziale wieku 21-40 lat z Białej Podlaskiej, sposób narażenia w trakcie ustalania,
– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu bialskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– dwóch kobiet w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu bialskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– dwóch mężczyzn w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu bialskiego, którzy mieli styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– dwóch kobiet w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu bialskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– dwóch mężczyzn w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu bialskiego, którzy mieli styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Do dnia 17 lipca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 858 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 602 ozdrowieńców i zarejestrowano 20 zgonów.

– Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 89-K, 54-M, 82-M Poznań, 75-K Racibórz, 66-M Gliwice, 89-K Siedlce, 89-M Radomsko, 79-M Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Ze względu na zdublowany przez WSSE w Katowicach zgon zaraportowany 16 lipca usuwamy go ze statystyk woj. śląskiego – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem na terenie kraju: 39407/1 612 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 29505 osób uznaje się za wyzdrowiałe.

(fot. pixabay.com, MZ)

13 komentarzy

 1. Wypłaszcza się krzywa,ale do góry…

 2. Po wyborach to i koronawirus wraca do żywych.

 3. Jak to możliwe że dziennych statystykach potwierdzone przypadku to masz 60 lat a zgony to powyżej 60lat. Tylko skad te zgony sie biorą jak w statystykach takich zachorowań nie ma 😀😀😀

  • Teraz jak ktoś starszy umiera to mu się dopisuje covid bo za to jest tysiączek dla lekarza a zmarłemu już i tak nic nie zaszkodzi. Taki bonusik dla biednych medyków walczących z epidemią w pustych szpitalach. Tylu ich umarło w służbie podczas epidemii że ciężko policzyć. W zasadzie to trudno liczyć od zera do zera. Pewnie mają konsekrowane ręce jak księża i dla tego nie umierają na korono wirusa. Ciekawe jak długo jeszcze będą ciągnąć tą ściemę ?

 4. Gass,ty nawet wyplaszczonego nie masz:(

 5. Naprawdę tak trudno zgadnąć, że z wcześniejszych zakażeń? A pza tym, to sprawdzałeś statystyki wcześniejszych zakażeń z całego kraju?

 6. Przyjechał kuzyn z Hiszpanii i od razu mówi mi że jest w szoku, bo był w biedrze i galerii handlowej na zakupach, a tam połowa ludzi bez maseczek. Twierdzi że nie zabezpieczając się ludzie u nas sami dążą do samozagłady. Opowiadał że to co działo się ostatnio w Hiszpanii to istny szok. Obecnie znów jest tam nawrót wirusa i obowiązują maseczki.

  • Bajki piszesz dalej. Ciekawe kto jeszcze wierzy w te twoje wypociny. Ostatnio miałeś kuzyna z Włoch. Bawi cię wypisywanie takich bzdur ?

   • Brakuje kuzyna z Niemiec zszokowanego w Lidlu że ich pyszne wędliny nie schodzą tak jak niemiecki cukier, po zamknięciu większości naszych cukrowni. Kuzyn z Rosji też w szoku że nie ma już polskiej wódki ( pomijając żytnią- polmos Bielsko-Biała ) bo ruskie z ,, Francuzami ,, wszystkie Polmosy wykupili.

 7. Oj… I tak poleciał do Biedronki?

 8. a czy siostry zakonne były na wyborach?

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…