Jeden wiózł nielegalne papierosy, drugi go pilotował. Obaj zostali zatrzymani (wideo, zdjęcia)

Świdniccy policjanci, podczas kontroli drogowej, ujawnili w pojeździe dostawczym dużą ilość nielegalnych papierosów. Do sprawy mundurowi zatrzymali trzy osoby.

W miniony poniedziałek po południu świdniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Struża pojazd dostawczy marki Volkswagen. Tuż przed zatrzymaniem jadące przed busem audi gwałtownie zawróciło i oddaliło się z miejsca kontroli.

Jak się okazało, w volkswagenie znajdowały się nielegalne papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kierowcą pojazdu był 49-letni mieszkaniec Lublina, który oprócz tego, ze znajdował się pod wpływem alkoholu, miał w organizmie 0,3 promila, to prowadził auto pomimo braku uprawnień do kierowania.

Po pewnym czasie mundurowi na jednej z polnych dróg nieopodal miejsca kontroli zauważyli porzucone audi. Wewnątrz policjanci ujawnili broń gazową. W trakcie dalszych czynności świdniccy kryminalni ustalili personalia kierowcy porzuconej osobówki i go zatrzymali. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Łukowa.

 

 

Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone, a wyliczona wartość uszczuplenia należności Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wyniosła w tym przypadku ponad 350 tysięcy złotych.

Kierujący pojazdem dostawczym oraz jego wspólnik odpowiedzą przed sądem na udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się obrotem nielegalnymi papierosami. Może za to grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono od podejrzanych gotówkę w kwocie ponad 16 tysięcy złotych oraz audi stanowiące własność zatrzymanego 30-latka z Łukowa. Dodatkowo odpowie on za posiadanie broni bez zezwolenia, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Co więcej, przed sądem stanie także 25-letnia partnerka łukowianina. Kobieta w dniu kontroli pojawiła się na miejscu ujawnienia porzuconego audi, chcąc je zabrać oraz próbowała wprowadzić policjantów w błąd, przekonując, że to ona kierowała tym autem. Przedstawiono jej zarzut usiłowania utrudniania postępowania karnego, za co może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.


(fot. wideo Policja Świdnik)

4 komentarze

 1. Ta „broń gazowa” to faktycznie broń, czy wiatrówka na CO2?

 2. Gang Olsena to przy nich pikuś

 3. LLU żądzi

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku