Jeden spieszył się do wnuków, drugi jadąc niemal 200 km/h odwoził teściową

Działania funkcjonariuszy puławskiej drogówki, podczas minionego weekendu, skutkowały ujawnieniem 174 wykroczeń w ruchu drogowym oraz zatrzymaniem 9 kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

Od 10 do 14 czerwca na terenie powiatu puławskiego doszło do 11 kolizji, mundurowi odnotowali jeden wypadek drogowy, do którego w Puławach doprowadził nietrzeźwy mężczyzna kierujący skuterem. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców, przeprowadzili 441 kontroli stanu trzeźwości.

W miniony weekend, na terenie powiatu puławskiego zatrzymano 9 kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Rekordzista jechał o ponad 100 km/h szybciej niż dozwolona prędkość. Jak powiedział policjantom, spieszył się do wnuków. Z kolei inny kierowca, drogą S12 poruszał się z prędkością 199 km/h, odwoził do domu teściową.

W miniony piątek kobieta kierująca pojazdem marki Volvo, jadąc w kierunku Baranowa, wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Poszkodowana trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, była trzeźwa.

Policjanci niezmiennie apelują o wolniejszą i bardziej bezpieczną jazdę. Zbyt duża prędkość, brak doświadczenia i umiejętności może skutkować wypadkiem lub kolizją.

(fot. Policja Puławy)

17 komentarzy

 1. Ma to sens – chciał się jak najszybciej pozbyć teściowej 🙂

 2. Niech zgadnę zachowania wspomnianych kierowców. Gdy kierują samochodem, łamiąc kilka przepisów naraz, ale potrafią jednocześnie pouczać innych (kierowców, ale w szczególności pieszych czy rowerzystów) jak mają się poruszać prawidłowo.

  • 90 % pedalarzy nie stosuje się do przepisów ,
   Uważają że maja tylko przywileje a obowiązków 0

 3. Już za chwileczkę, już za momencik PJ będzie odbierane za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h także poza obszarem zabudowanym :)))

  Nie mogę się doczekać 🙂

  • będzie w uj bezpieczniej. poszukaj statystyk wypadków przy dużych prędkościach na autostradach/drogach ekspresowych oraz w mieście, gdzie paniusia jadąca poniżej limitu nie ustępuje pierwszeństwa np. na rondzie…

 4. Już temu co odwoził teściową to mogli darować, miała być krótko a zasiedziała się chyba te policjanty to kawalery , żonaci by zrozumieli go

  • Ty już nie kombinuj, a jeśli chciał wygospodarować trochę czasu, by pobyć sam na sam z być może młodą teściową? Korki były i zeszło się?

 5. Ja na moja mam taki sam sposob, ok 200km/h zamyka jadaczke a ja mam spokoj

 6. „brak doświadczenia i umiejętności może” dobrze napisali. Głupota na drodze zabija a nie prędkość.

 7. I to się ceni 😀

 8. dlaczego ludzie mają się stosować do przepisów skoro władza się nie stosuje do przepisów, szukają piratów a sami jak jadą auta z drogi spychają, zabierają kwity za przekroczenie chociaż popełniają takie samo wykroczenie, strzelają do ludzi dostają śmieszne wyroki. w czym problem to jest polska, kraj *** szatana i kaczora i jeszcze ziobro zawsze dziewica.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew