Jeden skręcał, drugi wyprzedzał. Zderzenie toyoty z ciężarówką w oku kamery (wideo)

Dzisiaj rano na drodze krajowej nr 19 Lublin – Lubartów zderzyły się dwa pojazdy. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę umieszczoną w jednym z aut.

Do zdarzenia doszło w środę kilka minut po 7 rano w miejscowości Wandzin w powiecie Lubartowskim. Na drodze krajowej nr 19 Lubartów – Lublin zderzyły się dwa samochody: osobowy z ciężarowym.

Obaj pojazdy jechały od strony Lubartowa. Jak nam wyjaśniał świadek zdarzenia, kierujący toyotą mężczyzna podjął manewr wyprzedzania pojazdów, które zwalniały, gdyż znajdująca się przed nimi ciężarówka skręcała w lewo. Wtedy doszło do zderzenia.

W kolizji nikt nie odniósł obrażeń ciała. Jak nam wyjaśniała sierż. Jagoda Stanicka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, kierowcy musieli porozumieć się między sobą w sprawie tego, który z nich jest winien kolizji, gdyż policjanci nie byli powiadomieni o zdarzeniu.

(wideo – nadesłane)

/Czas w rejestratorze jest nieprzestawiony, stąd inna godzina zdarzenia, inna zaś na nagraniu/

Zobacz również

18 komentarzy

  1. Vik Pacino miałem taką sytuację z ciągnikiem też skręcił w drogę boczną ja też wyprzedzalem kilka aut i właśnie ciagnik , niemieccy policjanci wskazali winę ciagnika bo jeśli niema oznakowanago skrzyżowania to on ma zachować ostrożność od tego ma lusterka a gdyby np. TA ciężarówka tylko zmieniała pas i zjechała drogę toyocie to jest to samo

  2. Czytam i nie wierzę ! Kierowca ciezarowki winien?Gdzie myslenie kieujacego toyotą.Kto uczyl was przepisow i zasad ruchu drogowego?Podstawowa to zasada ograniczonego zaufania!!!!!!!!
    Co z tego ze mam pierwszeństwo jak moge zginac,ucierpiec. Dla mnie oczywiste jest ze na drodze ogladajac materiał filmowy cos zaczyna dziac sie .Ciezarowka zjezdza do osi jezdni ,czyli nawet gdyby uległy uszkodzeniu kierunkowskazy jest to dla mnie informacja ze moze bedzie skrecac. W d…ie mam swoje pierwszeństwo jak miałbym ucierpiec.Kierujacy toyota miał bardzo duzo czasu na odstąpienie od manewru ,hamowanie.
    .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021