Jeden nietrzeźwy kierowca, trzy zdarzenia drogowe

Miał niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie i doprowadził od dwóch kolizji. Wkrótce 48-latek z gminy Łuków stanie przed sądem, który rozliczy go za jazdę po alkoholu i spowodowanie zdarzeń drogowych.

W środę po godzinie 17:30 dyżurny łukowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu w Łukowie na ulicy Przemysłowej kierującego pojazdem marki Opel, który miał znajdować się pod działaniem alkoholu. Jak ustalili mundurowi, którzy pojechali na miejsce interwencji, 24-latek zatrzymał 48-latka z gminy Łuków.

Na miejscu okazało się, że chwilę wcześniej na ulicy Korczaka 48-latek kierujący oplem wyjeżdżając z parkingu supermarketu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 24-latkowi kierującemu samochodem marki Audi. Niestety kierujący audi nie zdołał zahamować i uderzył w lewy bok opla.

Po kolizji kierujący oplem odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowany zawrócił i zaczął gonić uciekiniera. Gdy zawracał, najwyraźniej z powodu pośpiechu uderzył tyłem w znajdujące się przy drodze ogrodzenie. Na ulicy Przemysłowej, przed samym rondem dogonił opla i zajechał mu drogę. Niestety wówczas doszło do kolejnej kolizji tych pojazdów.

Mundurowi, ustalili, że 48-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nie negował faktu uczestniczenia w kolizji oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci przeprowadzą teraz postępowanie w sprawie kwalifikacji trzech odrębnych zdarzeń drogowych.

(fot. Policja Łuków)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Mogliby młodemu jedno zdarzenie drogowe odpuścić. Najważniejsze, że zatrzymał pijaka.

 2. Brawo dla młodziana za nieustępliwość. Nie jestem tylko pewien czy w efekcie działania policji i ewentualnie sądu nie będzie żałował łapania pijaka .

 3. Powinien być przepis aby tpijakowitaranoów na ich koszt z polisy OC..!!

 4. Dziwne skrzyżowanie. Na środku jezdni niski krawężnik oraz kostka. Żeby wykonać skręt w lewo należy przejechać przez linię, która zabrania przejazdu w tą stronę. Dobrze, że nasi kierujący nie patrzą na znaki (znaki poziome tym bardziej) bo by się okazało, że przez skrzyżowanie nie da się przejechać.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8926zł 0.43%
  • GBP 5.0451zł 0.15%
  • EUR 4.5865zł 0.81%
  • CHF 4.281zł 0.85%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach