Jeden nie zachował ostrożności, drugi jechał pasem przeznaczonym dla autobusów

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia dwóch aut na ul. Muzycznej. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny na ul. Muzycznej w Lublinie. Na wysokości szkoły zderzyły się dwa samochody osobowe: volkswagen i audi. Na miejscu interweniowała policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący volkswagenem starszy mężczyzna jechał od strony ul. Głębokiej. Wykonywał manewr skrętu w lewo, na teren szkoły. Doprowadził do zderzenia z audi, którego kierowca poruszał się buspasem.

W zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń ciała. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności kolizji. Nie było większych utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112, nadesłane – Weronika)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Jeden w bmw po torach tramwajowych, drugi w audi po buspasie…

  Marki „zobowiązują”…

  • Trzeba zacząć walczyć z uprzywilejowaniem autobusów, bo niedługo to autobusy będą jechać, a pozostali tylko stać w korkach. Jakim prawem pasażerowie autobusu mają podróżować szybciej od posiadaczy samochodów?
   To samo z pedalarzami. Dlaczego oni nie muszą stać w korkach? Jak chcą być równoprawnymi uczestnikami ruchu – niech też stoją w korku i wdychają spaliny.

 2. No i co dostał pan z audi który ma w d… zasady?

  • dostał nieźle z lewej strony.. wystarczająco… zapewne naprawy zrobi z własnej kieszeni bo od ubezpieczyciela to nic nie zobaczy 🙂

  • Przed samym skrętem znaki poziome zezwalają jazdę po buspasie dla skręcających innym pojazdom więc o jakich zasadach piszesz?

 3. I jak teraz do cholery ten z czerwonego zrobi zakupy na świnta no jak ??????

 4. Brakuje Wam znajomości przepisów, na bus pasie można sie poruszać jeśli się zamierza skręcić np. w prawo, jeśli buspas jest to prawy pas jezdni.
  Nie zmienia to faktu, że zmieniający pas czy skręcający ma zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierszeństwa pojazdowi/pieszemu/rowrzyście poruszającemu się innym pasem/ścieżką/chodnikiem. Wina jak kij tego co skręcał.

 5. I co z tego, że kierowca Audi jechał buspasem? Równie dobrze mogła jechać nim taksówka. Kierowcy Volkswagena powinni zatrzymać prawo jazdy, bo wzrok już słaby.

 6. Inna sprawa, to, że się zderzyli no trudno, życie ale
  Godziny szczytu i cała ta Muzyczna od stadionu do Głębokiej stoi, bo blokuje ją 3 samochody skręcające w lewo w Nadbystrzycką, ile jeździ tamtędy autobusów? Jeden na godzinę? Wszystko ok, autobusy niech sobie jadą powiedzmy szybciej, wiozą więcej ludzi i takie tam, ale to ma sens jeżeli całe miasto miałoby jakiś tam bus pas. Najgorzej, że ten syf zrobi się niedługo na Drodze Męczenników. Dlaczego w określonych godzinach nie można by puścić ruchu i bus pasem?

  • W określonych godzinach możesz korzystać z komunikacji miejskiej jak ci nie pasi stać w korku.Zaoszczędzisz innym trochę smogu i smrodu ze swojego passata.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7364zł -0.66%
  • GBP 4.9793zł -0.89%
  • EUR 4.4779zł -0.14%
  • CHF 4.1364zł -0.27%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach