690 680 960

Bezzałogowe statki powietrzne na wyposażeniu Terytorialsów

W środę, 19 grudnia 2018 r. odbyło się przekazanie zestawu FlyEye dla Lubelskiej Brygady OT. Urządzenie to jest niezastąpionym wsparciem, m.in. w akcjach rozpoznawczych i poszukiwawczych. Jeden tego typu statek w akcjach poszukiwawczych może zastąpić nawet tysiąc żołnierzy.

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej jako pierwsza w kraju brygada OT otrzymała na wyposażenie zestaw typu FlyEye, składający się z czterech bezzałogowych statków powietrzny bliskiego zasięgu. Urządzenia będą wykorzystywane, m.in. w akcjach rozpoznawczych i poszukiwawczych. Część żołnierzy OT już odbyło specjalistyczne kursy operatorów tych urządzeń. Dodatkowo w przyszłym roku planowane są kolejne szkolenia w tym zakresie.

BSP FlyEye

FlyEye to bezzałogowy statek powietrzny bliskiego zasięgu klasy mini zaprojektowany do prowadzenia powietrznych działań obserwacyjnych, trudnych, bądź też niemożliwych do zrealizowania przy pomocy innych środków rozpoznania. System ten może być wykorzystany zarówno w zakresie prowadzenia operacji wojsk własnych, jak również w akcjach poszukiwawczych.

Jest to modułowy system, który osiąga gotowość do startu w czasie krótszym niż 10 minut. FlyEye jest standardowo wyposażony w głowicę umieszczoną pod kadłubem. Dwie kamery w głowicy (kamera światła dziennego oraz termowizyjna) pozwalają na przełączanie zobrazowań wideo.

FlyEye posiada możliwość integracji z lekkim uzbrojeniem precyzyjnym. W zależności od zastosowania FlyEye może być również zintegrowany z innymi głowicami obserwacyjnymi. Producentem urządzenia jest polska firma WB Electronics SA.

(fot. LBOT)

2 komentarze

  1. Bardzo dobrze. Na wschodzie kraju taka formacja jest niezbędna.

Kursy walut

  • USD 4.4834zł 0.1%
  • GBP 5.438zł -0.28%
  • EUR 4.6968zł -0.06%
  • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ