690 680 960

Jechali taksówką z pieniędzmi dla oszustów. Nie zostawili gotówki

Starsze małżeństwo z Lublina jechało taksówką przekazać oszustom kilkanaście tysięcy złotych. Kobieta z mężem w ostatniej chwili nabrali podejrzeń i nie zostawili gotówki w umówionym miejscu, a o sprawie powiadomili policję.

W piątek do mieszkańców Lublina zadzwonił nieznajomy mężczyzna i oświadczył, że jest funkcjonariuszem CBŚP oraz poinformował rozmówczynię, że jej pieniądze zgromadzone na koncie są zagrożone.

Oszust w ramach współpracy, która z jednej strony miała przyczynić się do zatrzymania rzekomych sprawców, z drugie zaś miała być gwarantem bezpieczeństwa oszczędności polecił lubliniance wypłatę pieniędzy.

– Kobieta wraz z mężem pojechali do banku. Wypłacili z konta blisko 14 tys. zł. Gotówkę mieli włożyć w kopertę i pozostawić przy ul. Kresowej. Kiedy jechali w umówione miejsce obydwoje zaczęli nabierać podejrzeń, co do autentyczności całego zdarzenia i akcji. W efekcie, po dotarciu na miejsce, nie zostawili gotówki, a o całym zdarzeniu poinformowali policję – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Policjanci poszukują sprawców i apelują do starszych osób o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.

 

 

2018-01-14 19:27:39
(fot. wideo pixabay.com, Policja Lublin)

17 komentarzy

 1. Uwaga wszyscy emeryci, ktorzy to czytaja! Na moje konto mailowe prosze wplacic mi kasiore, by nie dostala sie ona w rece oszustów.

 2. A mnie interesuje w jaki sposób oszuści dowiadują się, o tym że ktoś ma oszczędności. Skąd mają dane kontaktowe? Jeśli nie zna się człowieka, to bez pomocy nie jest łatwo zdobyć takie informacje. Chyba że czegoś nie wiem.

  • Pytanie w punkt! I poszukiwania „sprawców” powinni zacząć od pracowników banku bo jakoś do tych co mają po 2-3 tyś na koncie nikt nie dzwoni…

  • Możliwe, że nie wiedzą a tylko zarzucają wędkę. Jednak to straszne okradać staruszków. W piekle się smażyć będą…

   • dokładnie, jak ktos nie ma kasy to powie że pomylka i zapomni o sprawia, jak ktoś ma to może połknąć przynętę.

 3. Elektorat partii rządzącej.

 4. Czy nie można było zostawić koperty, przygotowując wcześniej zasadzkę?

  To nie powinno być problemem dla służb.

 5. chyba jednak emerytom nie brakuje na lekarstwa. Najwyższy czas wyrównać wszystkim emeryturę do 1000 pln dać darmowe leki i zabezpieczyć oszczędności do czasu pochówku. Proste. Nie byłoby problemu z nadmiarem kasy u emerytów gdyby ktoś ZUSu nie wymyślił.

 6. Czas na kampanię społeczną skierowaną do seniorów, którzy zdają się nie wiedzieć, że prawdziwy policjant NIGDY nie będzie chciał od nikogo żadnych pieniędzy.

 7. Ja mogę im dać,ale w ryja

 8. Ludzka naiwność i głupota nie zna granic

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas