690 680 960

Jechał 160 km/h, wyprzedzał na łuku i podwójnej ciągłej

Puławscy policjanci zatrzymali wczoraj kierowcę mercedesa, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Mężczyzna jechał 160 km/h i wyprzedzał pojazdy na łuku drogi oraz podwójnej ciągłej.

W niedzielę puławscy policjanci uczestniczący w akcji „Znicz” podczas patrolu krajowej 17 zatrzymali kierowcę mercedesa. Mężczyzna mknął po drodze krajowej z prędkością 160 km/h a poza tym wyprzedzał inne pojazdy na łuku drogi i podwójnej ciągłej.

Kierowcą okazał się 22-letni obywatel Ukrainy. Pojazd, którym się poruszał był na angielskich tablicach rejestracyjnych. Jego wyczyny były dosyć ryzykowne biorąc pod uwagę umiejscowienie kierownicy po prawej stronie auta. Co za tym idzie mężczyzna miał gorszą widoczność do wykonywania takich manewrów.

Kierowca został ukarany 700 złotowym mandatem karnym.

2015-11-02 17:51:00
(fot. wideo Policja Puławy)

23 komentarze

 1. Może autor widział inny filmik, bo ja widzę jedynie dwukrotne wyprzedzanie na podwójnej ciągłej. Wyprzedzania na łuku nie widzę. Wyprzedzanie rozpoczął i zakończył przed łukiem. Proponuję więcej rzetelności.
  Wy policjanci (osoba prowadząca ten portal jest byłym policjantem) lubicie sobie dopowiadać różne rzeczy.
  Ostatnio chcieliście mi dać mandat za „zakończenie wyprzedzania przed przejściem dla pieszych” (30 metrów przed przejściem). Zapytałem, w którym kodeksie jest zapisane takie wykroczenie? Policjantka wyraźnie zmieszana stwierdziła, że jednak popełniłem inne wykroczenie „wyprzedzanie na skrzyżowaniu ul. Diamentowej i Smoluchowskiego”. Zapytałem więc gdzie jest skrzyżowanie ul. Diamentowej i Smoluchowskiego, bo na pewno nie w Lublinie? Policjantka zawstydzona kolejny raz zmieniła zdanie. Tym razem „wyprzedzanie po pasie do skrętu w lewo”.

 2. Aleś ty wygadany…. troje w woj. lubelskim takich „wygadanych” przez ostatni weekend poszło do Ziemi. Za którymś razem nie zdążysz potrząsać swoim rozumem, bo będzie za późno.

  • Nie spinaj się tak, bo ci żyłka pęknie. 😉

   • tobie już pękła w bani, proponuję gruntowne badania psychologiczno – psychiatryczne połączone z obserwacją w zakładzie zamkniętym z obligatoryjnym zakazem prowadzenia pojazdów.

 3. A ja widzę oznakowany zakręt w prawo,podwójną ciągłą.Już sam znak uwaga zakręt zabrania wyprzedzania,a do tego podwójna ciągła.No ale każdy pod siebie interpretuje przepisy i co innego widzi lub nie chce widzieć tego co trzeba przestrzegać.Taki mamy klimat i takich kieroFców.

  • Co nie zmienia faktu, że NIE WYPRZEDZAŁ na łuku. ZnaFco!

   • Koleżko, kupy nie zrób przypadkiem broniąc kretyna stwarzającego zagrożenie na drodze. Jak coś to podrzucę ci papieru toaletowego.

   • A co to zmienia że nie wyprzedzał na łuku???Gdyby ktoś z naprzeciwka szybciej wyszedł z zza zakrętu i jechał swoim pasem to nie miał by czasu na reakcję.Nie wiem on czyś taki głupi,czy tylko udajesz.Nie widzisz że auta uciekają na pobocze???

  • Zakręt zaczyna się tam, gdzie zaczyna się linia ciągła, a nie gdzie stoi znak. Poza terenem zabudowanym znaki ostrzegawcze ustawia się w odległości 300m przed niebezpieczeństwem.

 4. Hehe… od razu widać że jesteś zawodowym pieniaczem, jeśli czekasz na jakikolwiek komentarz swojego wywodu, iście profesorskiego. Powodzenia.

 5. Policja to nie goniła 160km/h i nie wyprzedzała na podwójnej ciągłej?

  • Policja powinna zwolnić do dopuszczalnej prędkości na tym odcinku,tak samo straż pożarna,pogotowie gazowe,ratunkowe.Wyższe prędkości są zarezerwowane dla jełopów i nie będę pokazywał palcem,bo co niektórzy sądząc po wypowiedziach są palcem robieni.

 6. Taaak, jak by cie wieźli do szpitala, bo byś se łeb rozwalił to tez pewnie byś chciał żeby przez Lublin jechać 50 km/h. Ludzie, co wy gadacie, tzw służby na całym świecie są uprzywilejowane i tylko w tak chorym kraju jak RP wo ogóle podnosi się temat respektowania ograniczeń dla samochodów uprzywilejowanych.

 7. A milicja taka dokładna oprócz mandatu sprawdziła pobyt czy ma legalny ruski

 8. Karosław.Jaczyński

  Okres daleko pokomunijny, a macie jeszcze tyle sprawnych tabletów??? 🙂 🙂 🙂

  • Bratanica eks-posła.

   Mamy, przecież wybory do sejmu były tydzień temu i na rynku i-padów używanych rzucili świeżą dostawę. 😉

 9. Jean Claude van Damme

  Spieszył do ojczyzny…

 10. 160km/h to ja dopiero na 2 bieg wrzucam na litrze haha

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas