Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Janów Lubelski: Ukradli kasetkę z pieniędzmi z placu kościelnego

Młodzi ludzie wczoraj po południu, z placu kościelnego w Janowie Lubelskim skradli kasetkę z pieniędzmi. Wszyscy wpadli w ręce policjantów chwilę po kradzieży.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 16.00 w pobliżu kościoła w Janowie Lubelskim.

-Dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że nieopodal kościoła w Janowie Lubelskim nieznane osoby próbują otworzyć metalową kasetkę. Na miejscu policjanci zatrzymali troje mieszkańców powiatu niżańskiego 30-letniego mężczyznę oraz dwie kobiety w wieku 26 i 29 lat – informuje mł. asp. Faustyna Łazur z janowskiej policji.

Jak ustalili policjanci młodzi ludzie, przy pomocy narzędzi, rozbili metalową kasetkę, w której znajdowały się pieniądze.

-Policjanci ustalili, że kasetka pochodzi z placu kościelnego i była przeznaczona na datki. Proboszcz parafii rozpoznał skradzioną kasetkę. W trakcie zatrzymania cała trójka była nietrzeźwa. Skradzione pieniądze odzyskano – dodaje mł. asp. Faustyna Łazur.

2014-07-16 10:55:26
(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. Jak odzyskano i kasetkę, i prawie już święte pieniądze, pan proboszcz powinien ich wyspowiadać, wyznaczyć pokutę (co łaska) , dać rozgrzeszenie no i po katolicku nadstawić drugi policzek (czytaj: kasetkę).

 2. Bozia ich skaże na ogromne cierpienie w piekle.

 3. proboszcz im **** ro***** chyba ze nie jego ulubiony rocznik 🙂

 4. Nie bardzo rozumiem… pieniądze trafiły do potrzebujących, a staropolskie przysłowie mówi aby głodnych nakarmić, a spragnionych napoić… znów przemawia przez kogoś pucha i pogoń za złotnikami.

 5. to w kasetce było tylko 16 zł jak na zdjęciu.

  • miejscowy proboszcz zwyczajny

   Te 16 PLN-ów na dłoni, to zapewne odsetki za tzw. krótkotrwałe użycie tego co było w kasetce.
   🙂

 6. dzieci Paligłupa, POstkomusze lemingi…

 7. aaa….to dopiero ksiądz nie zje obiadu….jak oni mogli…..
  pewnie przepalili ten temat :}:}