Janów Lubelski: Były pracownik Starostwa Powiatowego usłyszał ponad 30 zarzutów korupcyjnych

71-letni pracownik Wydziału Architektoniczno – Budowlanego Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim usłyszał 32 zarzuty dotyczące tworzenia fikcyjnych dokumentów i przyjmowania łapówek. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

W sprawie działalności niezgodnej z prawem, jednego z pracowników Wydziału Architektoniczno – Budowlanego Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim, w kwietniu ubiegłego roku zostało wszczęte śledztwo przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu. Śledczy ustalili, że 71-letni pracownik wspomnianego wydziału tworzył fikcyjne dokumenty związane z procesem uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Łącznie przesłuchano 130 osób. Mężczyzna usłyszał ponad 30 zarzutów korupcyjnych.

71-letni Zygmunt Ż. pełniąc funkcję pracownika Wydziału Architektoniczno – Budowlanego Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim w okresie od 2000 r. do lipca 2008 r. dopuścił się szeregu naruszeń prawa.

– Mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu 32 zarzuty. Przedstawione zarzuty dotyczą wykonywania przez niego obowiązków służbowych. Mężczyzna tworzył fikcyjne dokumenty niezbędne do uzyskania decyzji o pozwolenie na budowę, a następnie przygotowywał dokumentację do zatwierdzenia. W zamian przyjmował łapówki w kwotach od 200 do nawet 4 tys. zł. Jak ustalili policjanci, łączna suma łapówek jaką przyjął były już pracownik starostwa, wynosi co najmniej 22 tys. zł – informuje st.sierż. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

71-latkowi grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

2017-03-22 13:37:00
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. czy w Lublinie ostałby się jakiś Architekt bez podobnych zarzutów?

  • Gamoniu ! pracownik starostwa wydziału architektury to nie „Architekt” tylko pracownik wydziału. Gdzie przy pozwoleniach pracuje architekt?

 2. czy to prawda że obecnie aby zatrzymać posadę w janowie trzeba zapisać sie do jedynej słusznej partii ?

  • tam rządzą czarni wysłannicy watykanu, pisdzielce to tylko marionetki..! Oczywiście każda prawda o tym układzie to atak na kościół i wartości katolickie…! Zapyziała mieścina z obłudnymi małymi ludzikami, drugie pokolenie poza wsią a „metropolitanie” że hej…, kumoterstwo (jedyne słuszne), nepotyzm, metr mułu i wodorosty.,..

  • jak w lubelskim starostwie do peezelu? 😉

  • nie tylko w Janowie, wszędzie

 3. Albo w Kraśniku ? Pozdrawiam gminę Kraśnik

 4. Pozdawiam moje piękne miasto z wysp 😀

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7185zł 1.16%
  • GBP 5.2369zł 0.63%
  • EUR 4.5027zł 0.68%
  • CHF 4.136zł 0.77%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika