690 680 960

Hańsk: Wywoził torf, natrafił na karabin z czasów I wojny światowej

We wtorek jeden z mieszkańców gminy Hańsk, podczas wywożenia torfu natknął się na karabin. Broń została zabezpieczona i przekazana do ekspertyzy.

Wczoraj policjanci z Włodawy otrzymali informację, że jeden z mieszkańców gminy Hańsk, podczas wywożenia torfu natknął się na karabin pochodzący z czasów wojny.

– Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie przeprowadzonych czynności zabezpieczyli znacznie skorodowany karabin pochodzący najprawdopodobniej z czasów I wojny światowej. Teraz broń zostanie poddana ekspertyzie, a o jej dalszym losie zadecyduje prokuratura – informuje sierż. Elwira Tadyniewicz z włodawskiej Policji.

2017-03-22 13:25:22
(fot. Policja Włodawa)

13 komentarzy

 1. Teraz o losie zabytków decyduje prokuratura???
  Kiedyś istniał urząd konserwatora zabytków, jakiś dyżurny archeolog…

 2. Czy tak stary i wiadomo ze nie sprawny karabin można trzymać w domu jako pamiątkę? Rzecz jasna nie mając pozwolenia. Czy to będzie traktowane jako nielegalne posiadanie?

  • nie można

  • stare karabiny wszelkiej maści i z obu wojen wolno trzymać w chałupie pod warunkiem że ich nie używasz i nie masz do nich amunicji zawiesić trza na przykład nad wyrkiem albo stołem i to jest pamiątka

   • Mylisz się Wiesiu bez zezwolenia w domu można przechowywać tylko broń czarnoprochową, na każdą inną broń palną choćby nawet miała 100 lat trzeba mieć zezwolenie.

  • Można Ale pod warunkiem ze ma zaspawana lufę i zamek przerobiony w taki sposób aby nie dało się strzelać wtedy wystarczy mieć ukończone 18 lat

 3. w Wolsce nic nie można,Można płacić podatki i w 65 urodziny zejść czyniąc ulgę dla ZUS

 4. a co tu odawać do ekspertyzy , myślą ze może jakies gangusy używały nie dawno , ha ha

 5. Rosyjski Mosin 1891

 6. bezsensowne wydawanie publicznych środków na ekspertyzę tego skorodowanego zbytku to kompromitacja dla polskiej prokuratury …. oddajcie to do muzeum i niech zajmą się tym profesjonaliści od konserwacji, nie marnujcie na idiotyczne ekspertyzy pieniędzy podatników

 7. No to teraz sie zdziwi jak dostanie z prokuratury pismo o umorzeniu postepowania w sprawie nielegalnego posiadania broni.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mecz Charytatywny dla Marcela
Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Sławinie
Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Dziesiątej
Potańcówka z tradycją „Hanna prosi do tańca”
Żniwa ze starej fotografii