Poniedziałek, 10 lutego 202510/02/2025
690 680 960
690 680 960

Jakub Łabojko nowym zawodnikiem Motoru Lublin

Jakub Łabojko został nowym zawodnikiem Motoru Lublin. 27-letni pomocnik dołączył do zespołu na zasadzie wolnego transferu. Umowa, którą podpisał, obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.

Łabojko swoją karierę rozpoczynał na Śląsku. Wychowanek Piasta Gliwice, gdzie grał w młodzieżowych drużynach, zaliczył również seniorski debiut w barwach drugiej drużyny tego klubu. Swój pierwszy mecz na szczeblu centralnym rozegrał w Rakowie Częstochowa, skąd następnie trafił do Śląska Wrocław. W klubie z Dolnego Śląska wystąpił w 60 meczach, z czego 57 w Ekstraklasie.

We wrześniu 2020 roku Łabojko wyjechał za granicę, by kontynuować karierę we Włoszech. W barwach Brescii rozegrał 70 meczów, a na poziomie Serie B łącznie zaliczył 90 spotkań, reprezentując również Ternanę.

– Kuba trenował z nami prawie od początku okresu przygotowawczego. Wypadł pozytywnie i przepracował solidnie zgrupowanie w Turcji. Ma spore doświadczenie i dobrą znajomość ekstraklasy. Wierzymy, że w Motorze dobrze się zaaklimatyzuje i będzie wartością dodaną dla drużyny – powiedział dyrektor sportowy Motoru, Paweł Golański.

Dodaj komentarz

Z kraju

Biznes i handel

Polityka i społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia