Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Jak zmieniało się poparcie dla kandydatów na prezydenta RP. Znaczące spadki i mocne wzrosty (wideo)

Z 24 proc poparcia spadek do 3 proc, czy też od razu awans na drugie miejsce. Prezentacja pokazuje, jak zmieniało się poparcie dla poszczególnych kandydatów na prezydenta w zbliżających się wyborach.

Ciekawą prezentację, pokazującą jak zmieniało się poparcie dla kandydatów na prezydenta RP w wyborach prezydenckich 2020 w okresie od 1 stycznia do chwili obecnej, przygotował jeden z naszych czytelników. Powstała ona na podstawie danych pochodzących z wielu firm prowadzących badania opinii publicznej. Zostały one zestawione i uśrednione przez portal ewybory.eu.

W prezentacji ujęto procentowe poparcie społeczeństwa dla Andrzeja Dudy, Szymona Hołowni, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Rafała Trzaskowskiego, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Roberta Biedronia a także dla Krzysztofa Bosaka. Na początku roku na Andrzeja Dudę skłonnych było oddać głos 40 proc. osób, zaś na drugim miejscu była Małgorzata Kidawa-Błońska z 24 proc. poparciem. Miesiąc później na obecnego prezydenta chciało głosować 43 proc. Polaków, nie zmieniło się poparcie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Za to z piątego na trzecie miejsce awansował Robert Biedroń.

Na początku marca na trzecim miejsce znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz, jednak znacznie zaczęło spadać poparcie dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. W połowie kwietnia na drugie miejsce wskakuje Władysław Kosiniak-Kamysz, zaczyna też mocno rosnąć poparcie Andrzeja Dudy, które na początku maja osiąga 55 proc. Wtedy to również na drugie miejsce awansuje Szymon Hołownia.

Znaczące zmiany zaczynają się w połowie maja, kiedy to rezygnuje mająca już tylko 3 proc. poparcia Małgorzata Kidawa-Błońska, a na jej miejsce wchodzi Rafał Trzaskowski. Po trzech dniach jest on już na drugim miejscu odbierając głosy obecnemu prezydentowi. Na początku czerwca na Andrzeja Dudę skłonnych było głosować 38 proc. wyborców, za Rafała Trzaskowskiego 26 proc. Taki stan utrzymuje się do chwili obecnej.

(wideo – nadesłane – Statystyczny)

28 komentarzy

  1. TYLKOkonfederacja

    Oj durne ludzie dure znów po/pis głosują! i tak od 30 lat! a potem narzekania przez lata… dajcie szasnę w końcu konfederacji! Bosak to naprawdę mądry i bystry człowiek! Zamiast papki tvp/tvn wejdzcie na kanał fb. konfederacja,tv albo na YB i tam poogladajcie filmiki co bardzo mądrzy ludzie mają do powiedzenia! tylko mi tutaj od faszystów nie wyzywać….

  2. No nie bardzo od kacapów, konfederacja dla kacapów miała takie stare polskie hasło ” a na drzewach zamiast liści będą …….. ” Nie to żebym był za nimi ale tak naprawdę nie bardzo jest na kogo głosować, te same gęby od lat a zmienia się pod nimi tylko skrót partii w której obecnie kiblują. Zostaje tylko pogratulować zmienności poglądów gdy zaczyna w tyłek parzyć .

  3. Miało być 1000 zł na wakacje, teraz nawet nie wiadomo czy 500 dadzą, a idź Pan z takim tym… Zadnej kasy nigdy od Jarka nie dostałem, to po co mam ich popierać.

  4. Na prawdę wydaje wam się, że macie wybór tylko między Dudkiem a Trzaskiem? Przez takie myślenie i takie wybierania, absolutnie nic się w tym kraju nie zmieni. No może podatki będą wyższe, a bieda większa. Rozejrzyjcie się, są alternatywy dla tego gwna, które tworzą PO i PiS.

Z kraju

Sport