W lubelskim skansenie na stałe zamieszkały bociany. Parę ptaków przekazał Poleski Park Narodowy

Już niebawem po Muzeum Wsi Lubelskiej przechadzać się będą bociany. Dwa ptaki trafiły do skansenu z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Starym Załuczu. W przyszły wtorek muzeum można zwiedzać za darmo.

Do Muzeum Wsi Lubelskiej dotarła para bocianów, która na stałe będzie zamieszkiwała lubelski skansen. Wraz z wyprawką w postaci karmy, zostały one przekazane przez Poleski Park Narodowy. Do tej pory ptaki przebywały w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt w Starym Załuczu, gdzie znajdują schronienie zwierzęta, które nie są w stanie samodzielnie przetrwać w naturze. Na początek bociany umieszczono w zagrodzie z Janiszowa. Jednak po okresie aklimatyzacji, będą mogły swobodnie korzystać z dobrodziejstw całego terenu skansenu, a zwłaszcza łąk, które zajmują 4,5 ha.

W ostatnich dniach Muzeum Wsi Lubelskiej zajęło I miejsce w plebiscycie „Turystyczna lista przebojów PL”, w kategorii Rodzina, prowadzonym przez Program 1 Polskiego Radia. Lista najciekawszych atrakcji turystycznych w Polsce zarówno historycznych, przyrodniczych, jak i miejsc przyjaznych rodzinie, jest tworzona wspólnie ze słuchaczami.

Jest też nadzieja, że w końcu zakończą się problemy z parkingiem przy skansenie. Przeprowadzone zostały bowiem kolejne rozmowy z Urzędem Miasta, na miejscu odbyła się także wizja lokalna z przedstawicielami władz Lublina. Dyrekcja muzeum liczy, że w 2021 roku teren parkingu zostanie przez Miasto przeprojektowany i wyremontowany.

(fot. MWL)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Czemu one tak jakoś źle wyglądają , wiem jak z bliska wygląda bociek , bo mam okazję oglądać jak chodzi po moim podwórku i zbiera glizdy , ma raj bo często koszę i nie zbieram trawy a więc mam porównanie.

  • Siedzą w jednym miejscu i wali im na czosnek (widać że dopiero co stoczyły walkę między sobą)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8066zł -0.18%
  • GBP 5.2908zł -0.14%
  • EUR 4.5829zł 0.17%
  • CHF 4.1809zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS