690 680 960

W lubelskim skansenie na stałe zamieszkały bociany. Parę ptaków przekazał Poleski Park Narodowy

Już niebawem po Muzeum Wsi Lubelskiej przechadzać się będą bociany. Dwa ptaki trafiły do skansenu z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Starym Załuczu. W przyszły wtorek muzeum można zwiedzać za darmo.

Do Muzeum Wsi Lubelskiej dotarła para bocianów, która na stałe będzie zamieszkiwała lubelski skansen. Wraz z wyprawką w postaci karmy, zostały one przekazane przez Poleski Park Narodowy. Do tej pory ptaki przebywały w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt w Starym Załuczu, gdzie znajdują schronienie zwierzęta, które nie są w stanie samodzielnie przetrwać w naturze. Na początek bociany umieszczono w zagrodzie z Janiszowa. Jednak po okresie aklimatyzacji, będą mogły swobodnie korzystać z dobrodziejstw całego terenu skansenu, a zwłaszcza łąk, które zajmują 4,5 ha.

W ostatnich dniach Muzeum Wsi Lubelskiej zajęło I miejsce w plebiscycie „Turystyczna lista przebojów PL”, w kategorii Rodzina, prowadzonym przez Program 1 Polskiego Radia. Lista najciekawszych atrakcji turystycznych w Polsce zarówno historycznych, przyrodniczych, jak i miejsc przyjaznych rodzinie, jest tworzona wspólnie ze słuchaczami.

Jest też nadzieja, że w końcu zakończą się problemy z parkingiem przy skansenie. Przeprowadzone zostały bowiem kolejne rozmowy z Urzędem Miasta, na miejscu odbyła się także wizja lokalna z przedstawicielami władz Lublina. Dyrekcja muzeum liczy, że w 2021 roku teren parkingu zostanie przez Miasto przeprojektowany i wyremontowany.

(fot. MWL)

2 komentarze

  1. Czemu one tak jakoś źle wyglądają , wiem jak z bliska wygląda bociek , bo mam okazję oglądać jak chodzi po moim podwórku i zbiera glizdy , ma raj bo często koszę i nie zbieram trawy a więc mam porównanie.

    • Siedzą w jednym miejscu i wali im na czosnek (widać że dopiero co stoczyły walkę między sobą)

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas