Jak będzie wyglądała wizyta duszpasterska w okresie świąt? Episkopat wyjaśnia

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, tegoroczne wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa miejsca, poinformował dzisiaj rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że każdy biskup decyduje o tym, w jakiej formie przeprowadzić tegoroczną „kolędę”, w zależności od sytuacji epidemiologicznej panującej na danym terenie.

– W niektórych diecezjach wizyta duszpasterska została odwołana, w innych przeniesiona na późniejszy czas, a w jeszcze innych zamiast tradycyjnych odwiedzin księdza w domach odbędą się Msze św. dla parafian w kościele. Zachęcam do śledzenia komunikatów biskupów i ogłoszeń parafialnych w kościołach i na stronach internetowych parafii, aby być na bieżąco odnośnie wizyty duszpasterskiej w danej diecezji. Nie ma bowiem ogólnopolskich wytycznych w tej kwestii – podkreślił rzecznik Episkopatu.

Ks. Leszek Gęsiak dodał również, że to samo tyczy się dyspens udzielanych przez księży biskupów od Mszy świętej w Uroczystość Bożego Narodzenia.

– Jeśli chodzi o dyspensy od uczestnictwa w Eucharystii w niedziele i święta to również należy śledzić komunikaty poszczególnych ordynariuszy, którzy będą informować wiernych o takiej możliwości na terenie swojej diecezji – powiedział ks. Gęsiak.

Rzecznik Episkopatu o wizycie duszpasterskiej 2020/2021 – nagranie audio

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

46 komentarzy

 1. Lewaków skowyt ostatnio było słychać.

 2. Oto wielka tajemnica wiary: złoto, srebro i dolary.

 3. Lubliniak nie dyskutuj z w.nadzieja .Dyskusja z kims takim to jak dyskusja z palaczem o szkodliwosci palenia ,czy z alkoholikiem o tym że nadużywa alkoholu.Podobni do niego ,nawracali mieczem niewiernych w czasie wypraw krzyżowych i pali na stosach czarowników i czarownice

  • Czytaj „Jak będzie wyglądała wizyta duszpasterska w okresie świąt? Episkopat wyjaśnia” to jest tytuł artykułu – może nie rozumiesz jeżeli jesteś niewierzący – masz inne odmienne poglądy to ch…j Ci do tego jak będzie wyglądała wizyta duszpasterska ? Powiedz swojej babce żeby nie przyjmowała Księdza – powiedz matce że nie będziecie obchodzić świąt – może otwórzcie jakiś business bo po co siedzieć w święta jak można pracować ! Dyskusja z hipokrytami którzy plują na katolików a później w gronie rodzinnym siedzą z rodziną przy świątecznym stole – to jest chyba najgorsza hipokryzja jaką znam – politycy to k….y i często zmieniają zdanie i to można zrozumieć – ale do polityki Wam daleko !

   • Dlaczego ma mówić swojej babce i matce, dlaczego ma im coś kazać to one są ubezwłasnowolnione, że on ma im mówić kogo maja przyjmować w domu i w co wierzyć. Je.. sie w łeb co ta za odpowiedzialność zbiorowa całej rodziny. To że siedzi z nimi w święta przy stole to oznacza tylko tyle, że szanuje ich wybór i tradycję i w wolnym dla wszystkich czasie spędza czas z rodziną. O co ci chodzi, że ciągle rodzinę czyjąś atakujesz jak jeden w rodzinie niewierzący to co wszystkich innych też uważasz za niewierzących. Większych głupot to dawno nie czytałam.

    • Jeżeli wypowiada się w internecie na temat który go nie dotyczy niech zacznie swoje nawracanie wśród swoich bliskich – bo niby dlaczego chce wszystkich komentujących ubezwłasnowolnić mówiąc w co mają wierzyć – to są Twoje słowa i w leb to się je….j razem z nim adwokacie uciśnionych !

 4. Wojtuś wykąp się i idź już spać.

 5. Nie rozumiem kwiku lewackiej dziczy. Kolęda to nie obowiązek dla komuchów, ksiądz to nie komornik i na siłę do mieszkania się nie wpycha. Mam życzenie to stoję w progu i zapraszam, daję świadomie z serca na ofiarę, której POtem nie wyPOminam. Ale szanuję na co dzień też sąsiadów o innych POglądach.

 6. „w zależności od decyzji biskupa” – biskup ma władzę i się nie boi covida he he he jedyna zalegalizowana grupa przestępcza na świecie posiadająca struktury mafijne to kościół katolicki

 7. cmentarze zamkniete wigilji tez nie ma biedra czynna….gdzie tu logika…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika