Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jak będzie wyglądała wizyta duszpasterska w okresie świąt? Episkopat wyjaśnia

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, tegoroczne wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa miejsca, poinformował dzisiaj rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że każdy biskup decyduje o tym, w jakiej formie przeprowadzić tegoroczną „kolędę”, w zależności od sytuacji epidemiologicznej panującej na danym terenie.

– W niektórych diecezjach wizyta duszpasterska została odwołana, w innych przeniesiona na późniejszy czas, a w jeszcze innych zamiast tradycyjnych odwiedzin księdza w domach odbędą się Msze św. dla parafian w kościele. Zachęcam do śledzenia komunikatów biskupów i ogłoszeń parafialnych w kościołach i na stronach internetowych parafii, aby być na bieżąco odnośnie wizyty duszpasterskiej w danej diecezji. Nie ma bowiem ogólnopolskich wytycznych w tej kwestii – podkreślił rzecznik Episkopatu.

Ks. Leszek Gęsiak dodał również, że to samo tyczy się dyspens udzielanych przez księży biskupów od Mszy świętej w Uroczystość Bożego Narodzenia.

– Jeśli chodzi o dyspensy od uczestnictwa w Eucharystii w niedziele i święta to również należy śledzić komunikaty poszczególnych ordynariuszy, którzy będą informować wiernych o takiej możliwości na terenie swojej diecezji – powiedział ks. Gęsiak.

Rzecznik Episkopatu o wizycie duszpasterskiej 2020/2021 – nagranie audio

(fot. pixabay.com)

46 komentarzy

 1. Lewaków skowyt ostatnio było słychać.

 2. Oto wielka tajemnica wiary: złoto, srebro i dolary.

 3. Lubliniak nie dyskutuj z w.nadzieja .Dyskusja z kims takim to jak dyskusja z palaczem o szkodliwosci palenia ,czy z alkoholikiem o tym że nadużywa alkoholu.Podobni do niego ,nawracali mieczem niewiernych w czasie wypraw krzyżowych i pali na stosach czarowników i czarownice

  • Czytaj „Jak będzie wyglądała wizyta duszpasterska w okresie świąt? Episkopat wyjaśnia” to jest tytuł artykułu – może nie rozumiesz jeżeli jesteś niewierzący – masz inne odmienne poglądy to ch…j Ci do tego jak będzie wyglądała wizyta duszpasterska ? Powiedz swojej babce żeby nie przyjmowała Księdza – powiedz matce że nie będziecie obchodzić świąt – może otwórzcie jakiś business bo po co siedzieć w święta jak można pracować ! Dyskusja z hipokrytami którzy plują na katolików a później w gronie rodzinnym siedzą z rodziną przy świątecznym stole – to jest chyba najgorsza hipokryzja jaką znam – politycy to k….y i często zmieniają zdanie i to można zrozumieć – ale do polityki Wam daleko !

   • Dlaczego ma mówić swojej babce i matce, dlaczego ma im coś kazać to one są ubezwłasnowolnione, że on ma im mówić kogo maja przyjmować w domu i w co wierzyć. Je.. sie w łeb co ta za odpowiedzialność zbiorowa całej rodziny. To że siedzi z nimi w święta przy stole to oznacza tylko tyle, że szanuje ich wybór i tradycję i w wolnym dla wszystkich czasie spędza czas z rodziną. O co ci chodzi, że ciągle rodzinę czyjąś atakujesz jak jeden w rodzinie niewierzący to co wszystkich innych też uważasz za niewierzących. Większych głupot to dawno nie czytałam.

    • Jeżeli wypowiada się w internecie na temat który go nie dotyczy niech zacznie swoje nawracanie wśród swoich bliskich – bo niby dlaczego chce wszystkich komentujących ubezwłasnowolnić mówiąc w co mają wierzyć – to są Twoje słowa i w leb to się je….j razem z nim adwokacie uciśnionych !

 4. Wojtuś wykąp się i idź już spać.

 5. Nie rozumiem kwiku lewackiej dziczy. Kolęda to nie obowiązek dla komuchów, ksiądz to nie komornik i na siłę do mieszkania się nie wpycha. Mam życzenie to stoję w progu i zapraszam, daję świadomie z serca na ofiarę, której POtem nie wyPOminam. Ale szanuję na co dzień też sąsiadów o innych POglądach.

 6. „w zależności od decyzji biskupa” – biskup ma władzę i się nie boi covida he he he jedyna zalegalizowana grupa przestępcza na świecie posiadająca struktury mafijne to kościół katolicki

 7. cmentarze zamkniete wigilji tez nie ma biedra czynna….gdzie tu logika…