690 680 960

Jajko od wojewody, a kiełbasa od arcybiskupa. Śniadanie Wielkanocne na dworcu w Lublinie (zdjęcia)

Wicemarszałek Sejmu podawała barszcz, arcybiskup kiełbaski, wojewoda jajka a sałatki rozdawał członek zarządu województwa. Śniadanie Wielkanocne na dworcu cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

We wtorek, w poczekalni dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie odbyło się Śniadanie Wielkanocne dla osób bezdomnych i samotnych ale też dla podróżnych. Była to już druga tego typu akcja zorganizowana wspólnie przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej i spółkę Lubelskie Dworce.

W uroczystości wzięli udział m.in.: wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek, arcybiskup lubelski Stanisław Budzik, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, członek zarządu województwa lubelskiego Sebastian Trojak, prezes spółki Lubelskie Dworce Marek Neckier, czy też dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej ks. Wiesław Kosicki.

Spotkanie z potrzebującymi rozpoczęło się od złożenia życzeń świątecznych dla wszystkich przybyłych oraz tradycyjnego dzielenia się jajkiem. Następnie każdy z gości otrzymał posiłek. Był tradycyjny barszcz biały, który nalewała sama Beata Mazurek, arcybiskup Stanisław Budzik nakładał białe kiełbaski, pozostali częstowali ciastem oraz sałatką.

Wszystko zostało przygotowane przez Catering Anielskie Smaki. Prowadzi go Fundacja Dantis na co dzień zapewniająca ciepłe posiłki dla podopiecznych Caritasu. Hala dworca zapełniła się potrzebującymi, z których każdy otrzymał talon uprawniający do otrzymania świątecznej paczki żywnościowej.

Jak tłumaczyli zgromadzeni, dla wielu będzie to jedyna namiastka świąt. Część z nich świadomie wybrała tego typu życie, jednak w większości przypadków, sprawiły to różne zawiłości losu. Wśród zgromadzonych nie brakowało też osób samotnych oraz ubogich czy też niepełnosprawnych.

(fot. lublin112)

17 komentarzy

  1. Lans Pani Marszałek, lans przed wyborami. A do ludzi to należało wychodzić cały czas i nie lekceważyć potencjalnych wyborców. Mam nadzieję, że Lubelacy „poznają się” na „dwójce”.

  2. Żałosna farsa!!!!!

  3. RAZ DO ROKU SIE POKAZALI JACY ONI DOBRZY!!!, BOGACZE, A NA CODZIEŃ CO ROBIA?? CZY DBAJĄ O TYCH LUDZI!! CI FACECI W CZARNYM I PSEUDO POLITYCY NAWET SOBIE NIE ZDAJĄ Z TEGO SPRAWY ŻE CI CHORZY I BEZDOMNI LUDZIE TO JEST CHRYSTUS..!KTOREGO TO NA CODZIEŃ NIE DOSTRZEGAJĄ. NATOMIAST WIDZA WŁASNY BIZNES PIENIĄDZE LUKSUSY W SWOIM ŻYCIU…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncert charytatywny dla Nelki Wychodzkiej w Bełżycach
Piknik z produktem polskim w Janowie Podlaskim
Festiwal Oręża Polskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Anna Wyszkoni
Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”
Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”