690 680 960

Jadłodzielnia pęka w szwach. „Pomóżcie uratować jedzenie przed zmarnowaniem”

Po świętach lubelska Jadłodzielnia pęka w szwach. Jest w niej tyle jedzenia do zabrania, że jeżeli ktoś zdecyduje się dowieźć kolejne produkty, po prostu się one nie zmieszczą. Przekazujcie informacje o tym miejscu osobom potrzebującym.

Przed godziną na stronie Jadłodzielni na Facebooku pojawił się apel organizatorów w związku z dużą ilością jedzenia jaka tam trafiła.

– Gorąca prośba do Was – pomóżcie nam uratować przed zmarnowaniem świąteczne jedzenie z Jadłodzielni! Dziękujemy wszystkim za przywiezione domowe jedzenie jest tego mnóstwo. Pierożki, bigos, kutia, dużo dużo ciast, wiele sałatek, barszcz, uszka, roladki, mandarynki, jabłka, warzywa i wiele innych – napisały osoby opiekujące się Jadłodzielnią.

Być może znacie jakieś osoby, które należy poinformować o takim miejscu w Lublinie. Dajcie im znać, że w Jadłodzielni czeka mnóstwo jedzenia.

Gdzie znajduje się Jadłodzielnia? W Lublinie przy al. Tysiąclecia 2, Targowisko nr 1, boks 97, wejście od strony sklepu LSS Lux Społem.

(fot. FB Jadłodzielnia)

20 komentarzy

 1. Teraz jadłodzielnia pęka w szwach a przed świętami mało się nie powściekali w marketach na zakupach.Po co było tyle kupować?

 2. Już niebawem pomożemy

 3. A coś w Białymstoku jest? Z chęcią bym skorzystał i skosztował czegoś dobrego.

 4. Zostaw to na święta! W święta no jedz popatrz ile zrobiłam szkoda żeby się zmarnowało.Niestety ale tak jest w 90% domów a później zdziwienie że tyle trzeba wyrzucić. Jestem za tym aby zanieść to co czego mamy za dużo no ale osoby najbardziej potrzebujące raczej nie mają dostępu do internetu i innych mediów i śmiem przypuszczać że większość z nich niema pojęcia że coś jest w lublinie. Podejrzewam też że mało kto podejdzie do takiej osoby i powie jej o takim miejscu .Niestety ale taka jest prawda.

 5. Tak, a wczoraj jak przechodziłam tamtędy to pani opiekująca się jadłodzielnią nie pozwoliła jakiemuś panu wziąć za dużo. Chłopina się tłumaczył, że on tylko chciałby troszkę ciasta, a ta taka wredna…

 6. Proszę Nie Limitowac dostarczonej żywności!!!
  Bo opiekunowie jej będą musieli sami ja zjeść!!!

Kursy walut

 • USD 4.476zł -0.17%
 • GBP 5.4484zł 0.19%
 • EUR 4.6976zł 0.02%
 • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy