Pojechali ze świątecznymi paczkami dla dzieci z Nowowołyńska na Ukrainie (zdjęcia)

Dzięki m.in. zaangażowaniu naszych Czytelników udało się zrobić niemal 50 paczek dla dzieci mieszkających na Ukrainie. Była to kolejna tego typu akcja lubelskiego sklepu Polska Marka.

Kilkadziesiąt dzieci z ukraińskiego miasta Nowowołyńsk zostało obdarowanych paczkami, które udało się zrobić dzięki m.in. wsparciu naszych Czytelników oraz Lubelskiej Fabryki Cukierków „Pszczółka”

Widząc, że na początku zbiórki do organizatorów trafiła znikoma ilość darów, postanowiliśmy zainteresować akcją Lubelską Fabrykę Cukierków „Pszczółka” oraz przygotowaliśmy na stronie materiał na temat akcji. Odzew był natychmiastowy i niebawem przedstawiciel „Pszczółki” pojawił się przy ul. Archidiakońskiej z zestawem słodyczy.

Mikołajkowa zbiórka dla polskich dzieci z Nowowołyńska trwała do 13 grudnia. Akcji patronuje sklep Polska Marka oraz Krzysztof Kołtun, polski poeta poruszający tematykę kresową. Pan Krzysztof urodził się w Chełmie, ale jego korzenie sięgają Lubomla na Wołyniu. Jest pomysłodawcą i organizatorem konkursów poetyckich – ogólnopolskich, skupiających rozproszone po świecie literackie środowisko kresowian i młodych talentów. Wraz z właścicielami wspomnianego sklepu, co jakiś czas, jeżdżą sprzątać groby na Wołyniu, zaś raz w roku udają się z prezentami dla dzieci z polskich rodzin na Ukrainie.

To dzięki m.in. Wam oraz wielu ludziom o ogromnych sercach udało się zrobić niemal 50 paczek, w których znalazły się maskotki, książki i słodycze. Organizatorzy akcji wszystkie dary dostarczyli na miejsce przed świętami, tak aby dzieci otrzymały prezenty na gwiazdkę.

W imieniu sklepu Polska Marka dziękujemy za wsparcie akcji.

(fot. Polska Marka)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie