690 680 960

Podczas imprezy zdarł z 17-latki ubranie i ją zgwałcił. Krzyki dziewczyny obudziły współlokatorów

Zapadł wyrok w sprawie gwałtu na 17-letniej mieszkance powiatu biłgorajskiego. Sąd nie miał wątpliwości, co do winy oskarżonego.

Przed Sądem Rejonowym w Zamościu zapadł wyrok w sprawie gwałtu, do jakiego doszło pod koniec stycznia 2017 roku na zamojskim Nowym Mieście. Właściciele jednego z domów wynajmowali pokoje lokatorom. Jeden z nich zorganizował imprezę, na której wspólnie bawiły się pozostałe osoby mieszkające na stancji. Kiedy większość towarzystwa znajdowała się pod znacznym działaniem alkoholu i postanowiła pójść spać, 26-latek i 17-latka zamierzali kontynuować imprezę.

Oboje wynajmowali sąsiadujące ze sobą pokoje. Najpierw udali się do pobliskiego sklepu, aby zakupić kolejne trunki. Później wspólnie raczyli się nimi w pokoju 17-latki. W pewnym momencie krzyki dziewczyny obudziły pozostałe, znajdujące się w domu osoby. Jak wynika ze składanych przez świadków zeznań, kiedy weszli do pokoju współlokatorki, ta płakała i cała się trzęsła. Tłumaczyła, że została zgwałcona przez 26-latka i prosiła, żeby wezwać policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali Piotra Ż., ten jednak nie przyznał się do zgwałcenia 17-latki. Złożył wyjaśnienia, z których wynikało, że doszło pomiędzy nimi do obcowania płciowego, co więcej z inicjatywy dziewczyny. Pokrzywdzona z kolei zapewniała, że w trakcie imprezy współlokator rzucił się na nią, następnie używając siły przewrócił ją na podłogę, rozebrał, a następnie przytrzymując jej ręce, wykorzystał seksualnie.

Zabezpieczony materiał dowodowy, m.in. wykonane badania lekarskie, jak też zeznania świadków sprawiły, że sąd uznał Piotra Ż. za winnego zgwałcenia mieszkanki powiatu biłgorajskiego i skazał go na 3 lata i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo mieszkaniec Zamościa został zobowiązany do zapłaty na rzecz pokrzywdzonej 5 tys. złotych zadośćuczynienia. Ma on również pokryć opłaty sądowe. Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)
2018-04-30 22:45:45

20 komentarzy

 1. 5 tys za gwałt… to jakiś żart?

  • prawie obiektywny

   Faktycznie trochę przesadziła z wyceną straty.

  • Widocznie wianek straciła wcześniej , poza tym oboje byli mocno pijani i on już za wiele nie mógł czyli 5 tys to w sam raz. A poza tym na co liczy dziewczyna co pije sam na sam po nocy z facetem, na dobrą sprawę to mogli to umorzyć.

   • Zbyszek jesteś kretynem. myśląc, że popijanie z kolegą po nocy jest zgodą na seks pokazujesz, że twój mózg jest mniejszy od twojego małego ptaszka. może jak ci urośnie to zmienisz podejście

  • może za pokój nie zapłaciła?

 2. Gdyby to bylo moje dziecko to pozalowala bym jej bo to straszne a jednoczeznie dostala by wpiwrdol ze na coa takiego poszla

 3. Z opisy to ja bym nie był taki pewny jak sąd???Znając życie a juź troszkę przeźyłem to ona dobra cizia jeszcze jej mleko z cycka matki pod nosem nie wyschło a już na ostro drinkuje .Sądy są omylne dlaczego nie ma wiadomości o Kitajcach i Izabeli M.Sąd się ładnie popisał

 4. Proste. Prawo silniejszego. Jak jesteś słaby – zmieniaj szybko nicki.

 5. Wspollokatorzy uslyszeli krzyki, wpadli do pokoju a juz bylo po wszystkim. Wczesniej nie krzyczala? A moze dopiero pozniej dotarlo ze jednak nie chciala tak bardzo jak sie jej wydawalo? 17 lat, stancja, mocno zakrapiane balety… no swieta to ona raczej nie jest. Zeby nie bylo, nie bronie gwalcicieli, ale latwo dac doopy w pijackim widzie a potem krzyczec ze zgwalcil. A sad na takich majtkarzy patrzy raczej z gory.

  • dokładnie o tym samym pomyślałem, moje podejście do gwałcicieli jest proste, kastracja i na pal, ale ta sprawa faktycznie śmierdzi, różnie mogło być

 6. Ten ginekolog dostał śmiesznie niski wyrok , zgwałcił chorą kobietę po zabiegu…on powinien być odizolowany od społeczeństwa na zawsze . A ten 26 latek czepił się 17 latki jakby w jego wieku chętnych nie było, to już świadczy o dewiacji.

 7. Chyba trzeba zacząć nagrywać zgodę na sex zanim się puknie taką chętną. Straszne.

 8. Dziwna sprawa. …nie do końca wierze tej ,,grzecznej ” i jak wynika z opisu wstawionej laluni. ..krew nie woda. ..może by nie wziął gdyby nie dała. ..

 9. Może babcia miała wąsy…. Policja każdą ”pokrzywdzoną ” tak magluje ,że wychodzi prawda . Skoro ktoś nie potrafi dobrać się do dziewczyny bez łez i przemocy niech nie podejmuje działania….

 10. Jak to możliwe, że 17-to latka kupiła alkohol? Za kark trzeba wziąć więc sprzedawcę.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin