690 680 960

Ile kosztuje dobra prywatna opieka medyczna?

Ceny usług medycznych to temat-rzeka: trzeba bowiem uwzględnić zarówno np. konsultacje lekarskie jak i zabiegi fizjoterapeutyczne czy diagnostykę laboratoryjną. Wśród innych czynników wpływających na wyceny poszczególnych świadczeń są lokalizacja gabinetu lekarskiego czy stopień złożoności problemu, z którym zjawia się pacjent. Jak w tym kontekście wygląda wycena poszczególnych usług medycznych?

Ceny wizyt lekarskich, które najczęściej brane są pod uwagę przy tego rodzaju analizach, nie mogą być więc jedynym elementem składowym. Na problem trzeba niewątpliwie spojrzeć szerzej. Uwagę na to zwracają analitycy MedicCentre.pl – porównywarki pakietów medycznych. – Warto zauważyć, że pojedyncza prywatna konsultacja lekarska może kosztować od 150 do kwot kilka razy wyższych. Bywa jednak tak, że pacjent dodatkowo musi zapłacić za badania diagnostyczne, jeśli są one szczególnie skomplikowane. Inną kwestią jest fizjoterapia niezbędna wobec np. urazów ortopedycznych – piszą. W tym kontekście prywatna opieka medyczna (do której dostęp można wykupić na https://mediccentre.pl) i wycena lub porównywanie cen musi uwzględniać wszystkie te czynniki.

Ceny pakietów medycznych a koszty usług lekarskich

Zastanawiając się, ile kosztuje wizyta lekarska prywatnie – niezależnie od lokalizacji – warto porównać jej cennik wobec abonamentów medycznych. Przeciętny koszt wizyty u lekarza można szacować na ok. 200-250 zł – oczywiście w zależności od jego specjalizacji i stopnia zaawansowania problemu. Naturalnym ciągiem takiej konsultacji bywa skierowanie na zaawansowane badania lub wspomnianą fizjoterapię. Decydując się na nią, również prywatnie, trzeba mieć świadomość, iż koszt może sięgać kolejnych setek zł.

W tym kontekście prywatna opieka medyczna może mieć inną formułę. Zapewniają ją abonamenty medyczne. Opłacając pakiety comiesięczną kwotą dopasowaną do budżetu rodzinnego, pacjent może liczyć na dostęp np. do kilkudziesięciu specjalistów. Im bardziej jest zaawansowany pakiet – np. umożliwia szybką konsultację z trudno dostępnym lekarzem – tym bardziej rośnie cena abonamentu. Te najdroższe wyceniane są na kilkaset zł miesięcznie, ale – w porównaniu do konsultacji – nadal okazują się korzystniejsze niż prywatne wizyty umawiane samodzielnie. Dotyczy to zarówno ceny jak i np. szybkości zaaranżowania konsultacji.

Dodatkowe zalety abonamentów medycznych

Każdy pakiet medyczny w ramach abonamentu obejmuje też określone zestawienie badań, wizyt domowych czy zabiegów. Rośnie też popularność ubezpieczeń szpitalnych, dzięki którym można zabezpieczyć się na wypadek ewentualnej potrzeby zabiegu poza systemem publicznej służby zdrowia. Również tu zauważyć można – na przykładzie platformy MedicCentre.pl – jak szeroka jest grupa dodatkowych możliwości w ramach pakietów medycznych względem opcji, w której pacjent opłaca je wszystkie ad hoc i w pełni samodzielnie.

Przyjmując, że dobry pakiet medyczny opłacany prywatnie to ok. 250 zł miesięcznie – mamy tu do czynienia z opcją o dużym rozszerzeniu zakresu – roczny koszt sięga ok. 3 tys. zł. Z kolei pięć wizyt lekarskich za 200 zł oraz dodatkowe usługi na podobnym poziomie wygenerują wydatki na poziomie ok. 2 tys. zł. Jednocześnie jednak w trakcie całego okresu może dojść do potrzeby większej ilości konsultacji lub innych problemów ze zdrowiem, w których konieczna jest szybka i konkretna pomoc lekarska – tu pakiety medyczne sprawdzą się optymalnie. W tym kontekście wydatek na nie w skali roku nie jest wcale tak odczuwalny, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy