Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

I to jest wynik. W 24 godziny zatrzymali 7 poszukiwanych

W ciągu minionej doby lubartowscy policjanci na terenie powiatu zatrzymali 7 osób poszukiwanych za różne przewinienia. Są to osoby w wieku od 23 do 59 lat, które dopuściły się różnych czynów, m.in. kradzieży, wykroczeń uciążliwych społecznie czy przestępstwa rozboju. Zatrzymane osoby trafiły do zakładu karnego lub aresztu.

– Do policjantów z Lubartowa każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Celem funkcjonariuszy jest znalezienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymania. Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i pozostania jak najdłużej na wolności – wyjaśnia sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Mundurowi tylko wczoraj zatrzymali aż 7 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. W czynnościach związanych z zatrzymywaniem tych osób brali udział policjanci wydziału prewencji i kryminalni.

– Osoby te były poszukiwane, celem odbycia kary za popełnione przestępstwa. Pięć z tych osób było poszukiwanych do kradzieży, lub innych czynów uciążliwych społecznie, natomiast 50-latek i 25-latka poszukiwani byli do przestępstwa rozboju. Zostali zatrzymani wczoraj w mieszkaniu u jednego z nich. Mężczyzna ma do odbycia karę 2,5 roku pozbawienia wolności – dodaje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka.

Cześć z zatrzymanych jest już w areszcie śledczym. Dziś zgodnie z dyspozycją sądu zostaną przewiezieni kolejni.

– Funkcjonariusze codziennie kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu – kończy sierżant sztabowy Jagoda Stanicka.

PRZECZYTAJ

Miał ponad 1,5 kilograma narkotyków. Był poszukiwany (zdjęcia)

5 komentarzy

  1. OK, ładna skuteczność, namierzyli i wyłapali. Ale to tylko jedna akcja przeciw jednej bandzie?

  2. Raz do roku to i kura pierdnie😁

  3. To rzeczywiście ukrywali się, w mieszkaniu jednego z niech. Niesamowite, że ich tam wyśledzili.

  4. Jak już nie muszą jeździć w delegacje do Warszawy, żeby pilnować domu naczelnika, albo pałować kobiety, to i wyniki są.

  5. A kto tam jest Komendantem ? Aaaa ten pan Anto……. – to się wkrótce zmieni !

Dodaj komentarz