Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miał ponad 1,5 kilograma narkotyków. Był poszukiwany (zdjęcia)

Kryminalni z Lublina zatrzymali 33-latka z gminy Niemce. Mundurowi w trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili łącznie ponad 1,5 kg amfetaminy, marihuany, mefedronu i haszyszu oraz tabletki ekstazy. Co więcej, mężczyzna był poszukiwany do odbycia roku pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie na podstawie własnych ustaleń, wspólnie z kryminalnymi z III Komisariatu Policji w Lublinie, zatrzymali mieszkańca gminy Niemce w jednym z mieszkań w dzielnicy Za Cukrownią w Lublinie.

– Funkcjonariusze podejrzewali, że w mieszkaniu, w którym ukrywa się poszukiwany 33-latek mogą znajdować się znaczne ilości środków odurzających. Podczas przeszukania ujawnili i zabezpieczyli ponad 1,5 kilograma amfetaminy, marihuany, mefedronu i haszyszu. Amfetamina ukryta była w zamrażalniku. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze 18 tabletek ekstazy. Ponadto 33-latek był poszukiwany do odbycia kary roku pozbawienia wolności za krótkotrwałe użycie pojazdu znacznej wartości. Do tego przestępstwa doszło w 2022 r. na terenie powiatu świdnickiego. Mężczyzna wykorzystał chwilową nieuwagę właściciela pojazdu i odjechał z jednej ze stacji benzynowych samochodem marki Renault Captur o wartości 80 000 zł – informuje podkomisarz Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Mężczyzna w środę został doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Jeszcze dzisiaj zostanie też doprowadzony do sądu z wnioskiem Policji i Prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

– Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje podkomisarz Kamil Karbowniczek.

Miał ponad 1,5 kilograma narkotyków. Był poszukiwany (zdjęcia)

fot. Policja Lublin

Miał ponad 1,5 kilograma narkotyków. Był poszukiwany (zdjęcia)

fot. Policja Lublin

Miał ponad 1,5 kilograma narkotyków. Był poszukiwany (zdjęcia)

fot. Policja Lublin

PRZECZYTAJ

Mężczyzna wpadł do studni. Nie udało się go uratować

13 komentarzy

  1. dyplomowany operator łopaty

    Mafiozo narkotykowy

  2. Nie licz na to że posiedzi. Wyjdzie za kaucją za tydzień i dalej będzie handlował. Tak działa u nas prawo.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112