Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Honda uderzyła w składowany eternit i ogrodzenie posesji. Strażacy uwalniali osoby zakleszczone w pojeździe (zdjęcia)

W piątek po południu w miejscowości Szaniawy – Poniaty doszło do groźnego wypadku. Honda wypadła z drogi i uderzyła w składowany przy drodze eternit, a następnie w ogrodzenie posesji. W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 13.00 w miejscowości Szaniawy – Poniaty w powiecie łukowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Na miejscu interweniowała straż pożarna z JRG Łuków, OSP Trzebieszów i OSP Szaniawy – Poniaty, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Kiedy na miejsce dotarli pierwsi ratownicy, zastali uszkodzony pojazd osobowy marki Honda, po uderzeniu w składowany przy drodze eternit, a także ogrodzenie pobliskiej posesji. Pojazdem podróżowały dwie osoby. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonania dostępu do osób poszkodowanych przy użyciu urządzeń hydraulicznych, ewakuacji osób poszkodowanych z pojazdu oraz udzieleniu im pomocy. Następnie zostały one przekazane ratownikom medycznym.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. W rejonie prowadzonych policyjnych czynności mogą jeszcze występować utrudnienia z przejazdem.

12 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa

  Dobrze, że dopiero strażacy uwalniali osoby zakleszczone w pojeździe, bo policjanci nie musieli ich szukać po okolicy, a oni fałszywie przysięgać, że ich tam nie było.

 2. „Szaniawy Poniaty” a gdzie myślnik?

 3. Kto tu będzie winny? Znowu kierowca? Głupie przepisy.

 4. Szkoda kierowcy. Będzie musiał przyjąć srogie pouczenie.

  • Jezdnia sucha, nie oblodzona to ile furiat w terenie zabudowanym że go wyniosło na pobocze?

 5. Dlaczego eternitu nikt nie zabiera bardzo dużo leży na kupkach u ludzi już kilka lat a tak namawiali na zmianę pokrycia dachowego bo eternit strasznie szkodliwy.

  • Dziadunio z Willolowa

   Pyli się jak leży na dachu, złożony przy drodze jest już bezpieczny. Czego nie rozumiesz?
   Unia dopłaca do wymiany pokrycia dachowego. Nie więźby, tylko samego pokrycia. Blachodachówka albo dachówka jest produkowana głównie przez firmy niemieckie, albo kontrolowane przez niemiecki kapitał. 80% dotacji wraca do Niemiec.
   Siemens ma kłopoty finansowe, bo trzeba serwisować badziewne wiatraki? Odblokować Bolszy KPO, oczywiście jako fundusz celowy na zakup tychże wiatraków. I Siemens zasilony kaską, i Tuzk może ogłosić sukces. A KPO to przecież pożyczka, nikt nam tej kasy nie daje, to trzeba będzie spłacić.

 6. Eternit szkodliwy, lecz wieczny. Nie to co honda.

 7. Do utylizacji i jedno i drugie

 8. Odbiór eternitu idzie fatalnie, a podobno jest taki szkodliwy….

 9. Zygmunt z ulicy Zygmunta

  Ciekawe czy ktoś dostał mandat za eternit, którego podobno składować nie wolno.

 10. Burakowi drift nie wyszedł

Dodaj komentarz

Z kraju