Handlowali nielegalnymi papierosami. Zatrzymano siedem osób

Siedmiu obywateli Ukrainy oferujących sprzedaż nielegalnych papierosów w Hrubieszowie zostało zatrzymanych i zobowiązanych do powrotu do swojego kraju. Wszyscy otrzymali zakaz wjazdu do Polski oraz strefy Schengen na okres 6 miesięcy.

W miniony czwartek funkcjonariusze z Placówki Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Hrubieszowie, przeprowadzili działania ukierunkowane na kontrolę legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Polski.

Kontrola, którą prowadzono na terenie Hrubieszowa, wykazała, iż nie wszyscy cudzoziemcy przebywający w kraju realizują cel swojego pobytu zgodny z deklarowanym przy wjeździe do Polski. Zatrzymano 7 obywateli Ukrainy, którzy zaczepiali klientów udających się na zakupy do marketów zlokalizowanych na terenie Hrubieszowa, oferując im do sprzedaży wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

Zatrzymanym wydano decyzje o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu do swojego kraju z 6-miesięcznym zakazem ponownego wjazdu na terytorium Polski oraz strefy Schengen.

(fot. NOSG)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Pod Nov a te same osoby od lat handlują fajkami za wiedzą służb i dalej to będą robić bo to przerasta nieudolną policję, skarbówkę itp

 2. pod Novą dalej proceder trwa

 3. @Polak ,,,bez przesady to wtedy mieli by po 15-16 lat.

 4. Na ruskiej do kupienia fajki jakie chcesz.

 5. Tylko 7???? A.co z całą resztą? Nieoznakowane samochody łapią kierowców, a jak sie dzwoni na Policję ze nie mozna wyjść z samochodu pod takim marketem to albo nie mają ludzi na akcję albo przyjeżdża wielki oznakowany bus, który staje z tylu marketu a sprzedaz ma sie dalej świetnie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika