690 680 960

Handlowali narkotykami na dużą skalę, kradli też rowery. Duża akcja CBŚP, zatrzymano 15 osób

Funkcjonariusze z Warszawy, Lublina i Kielc przeprowadzili akcję, w trakcie której zatrzymali członków grupy przestępczej zajmującej się m.in. handlem bronią i narkotykami oraz kradzieżą rowerów. Podejrzani usłyszeli już zarzuty.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Centralnego Biura Śledczego przeprowadzili zakrojone na szeroką skalę działania, których celem było rozbicie grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami, bronią oraz kradzieżami rowerów. Funkcjonariusze z Warszawy, Lublina i Kielc dokonali zatrzymania 15 osób. W trakcie przeszukania ich miejsc zamieszkania znaleziono kokainę, amfetaminę i marihuanę. Z kolei w czterech pomieszczeniach gospodarczych na terenie województw mazowieckiego, lubelskiego i świętokrzyskiego znaleziono blisko 250 rowerów. Wszystkie z nich były skradzione w Niemczech, Niderlandach i Norwegii.

Sprawą działalności tej zorganizowanej grupy przestępczej funkcjonariusze zajmują się od wielu miesięcy. Na początku w Warszawie zlikwidowano jeden z magazynów, w którym przechowywane były narkotyki. Policjanci dotarli także do miejsca, gdzie przerabiana była broń, która następnie trafiała na czarny rynek. W lipcu mundurowi zlikwidowali kolejny magazyn narkotyków, które miały trafić na rynek. Do tej pory policjanci przejęli ponad 13 kg różnego rodzaju narkotyków, 5 jednostek broni, wielu elementów i urządzeń służących do jej przerabiania.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Z ustaleń śledztwa wynika, że zakres i teren działania członków grupy, osób z nimi powiązanych i „robiących wspólne interesy” powiększał się z miesiąca na miesiąc. Kradzione markowe rowery były sprzedawane na portalach internetowych w cenie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie śledczy przedstawili im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzenia do obrotu kilkuset kilogramów marihuany, kokainy, amfetaminy oraz MDMA, czy też posiadania broni palnej bez wymaganego prawem zezwolenia. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 233 tysiące złotych w gotówce oraz cztery samochody, należące do podejrzanych. Do tej pory w tej sprawie usłyszało już 19 osób.

(fot. CBŚP)

6 komentarzy

 1. I mieli racje

 2. Brawo, więcej takich zatrzymań, patole i tyle. Zero tolerancji dla takich ludzi. Ciekawe kto ich sypnął, pewnie Ci co już siedzą 🙂

 3. Myślę, że każdy miał kiedyś sytuację, że mu rower ukradli, a czy policja kiedykolwiek taki rower znalazła?

  • może nie każdy, ale na pewno wielu. Policja znalazła..? – a w życiu… umorzenie po 2 miesiącach. Ciekawe czy w ogóle szukała. Napisano, że rowery markowe. Możliwe, że szukali rowerów, bo koledzy z zachodu przysłali pisma, a prochy przy okazji wyszły.

 4. kradzież tych niemieckich rowerów nie powinna być im polczona

 5. „Policjanci dotarli także do miejsca, gdzie przerabiana była broń, która następnie trafiała na czarny rynek.” — A co wcześniej ta broń to nie był czarny rynek??? Ile tej broni było??
  Na pewno ta broń nie pochodziła z rąk przestrzegających prawa legalnych posiadaczy broni palnej – oni przestrzegają prawa w przeciwieństwie do bandziorów, którzy wszelkie zakazy i przepisy prawa mają w du*ie.

Kursy walut

 • USD 4.4911zł -0.34%
 • GBP 5.4564zł 0.76%
 • EUR 4.6892zł 0.45%
 • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej