Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Gryczaki, Zemsta, Święto Bob(r)u, Gala Disco czy Bieg Abstynenta. Kolejny weekend z szeregiem imprez w regionie

Zgodnie z tradycją prezentujemy niektóre z wydarzeń, jakie w weekend odbywać się będą w całym regionie. Są wśród nich małe pikniki, jak też duże koncerty. Jeżeli jeszcze nie zaplanowaliście, gdzie wybrać się w sobotę lub niedzielę, warto skorzystać z tego, co przygotowali organizatorzy poszczególnych imprez. W linkach znajdziecie szczegóły wydarzeń.

SOBOTA

Gala Disco nad jeziorem. Wszystko z okazji Dni Firleja
W sobotę odbędą się tegoroczne Dni Firleja. Organizowana nad jeziorem impreza corocznie przyciąga tysiące osób spragnionych dobrej zabawy. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Dziesiątej
Na terenie VI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Mickiewicza w Lublinie odbędzie się piknik rodzinny. To jeden z elementów cyklu „Integracje” realizowanego w wakacje w dzielnicach miasta. Więcej informacji TUTAJ.

Bialski Festyn Rodzinny
Bialski Festyn Rodzinny odbędzie się na Planu przed Świetlicą wiejską w Białej. Na wydarzenie zapraszają: Wójt Gminy Radzyń Podlaski, Sołtys i Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich „BIELANKI” i Koło Regionalne w Białej. Więcej informacji TUTAJ.

Dni Piotrowic Wielkich. Gwiazdą wieczoru będzie Skolim
Na placu przed jednostką OSP odbędą się Dni Piotrowic Wielkich. Zaplanowano szereg atrakcji, na najmłodszych czekać będą animatorzy i dmuchane zjeżdżalnie. O gastronomię zadba restauracja Podolanka. O godz. 21:00 wystąpi gwiazda wieczoru „Skolim”. Impreza ma potrwać do białego rana. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik rodzinny z tradycyjnymi smakami
W amfiteatrze w Potoku Górnym odbędzie się piknik rodzinny z tradycyjnymi smakami w trakcie którego nastąpi rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego pod hasłem „Bitwa Regionów”. Będzie też szereg atrakcji dla uczestników wydarzenia. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik Trzeźwo-zdrowo-na sportowo. Będzie też Bieg Abstynenta
Nad zalewem Bojary w Biłgoraju odbędzie się piknik pn. „Trzeźwo-zdrowo-na sportowo”. W programie wydarzenia jest m.in.: Biłgorajski Cross Duathlon, spacer w alkogoglach, wyścigi kajakowe, mini-maraton pływacki, Sitobranie czyli mistrzostwa Biłgoraja w „poszukiwaniu skarbów”, przejażdżki motorówką oraz Bieg Abstynenta. Więcej informacji TUTAJ.

Motozłaz, czyli rajd zabytkowych motocykli
Na drogach Lubelszczyzny będzie można podziwiać motocykle uczestniczące w tegorocznym Motozłazie. Pierwszego dnia motocykliści przejechali trasą: Firlej – Zawieprzyce – Świdnik – Lublin – Firlej, w sobotę poruszać się będą drogami powiatu lubartowskiego. Więcej informacji TUTAJ.

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Kolarstwie Szosowym
Na terenie gminy Sułów odbędą się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Kolarstwie Szosowym. Pierwszego dnia zaplanowano wyścig ze startu wspólnego, drugiego dnia starty indywidualne. Więcej informacji TUTAJ.

Potańcówka na Placu Chopina
W odpowiedzi na liczne apele mieszkańców, Urząd Miasta Puławy oraz Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” organizują kolejną potańcówkę. Wydarzenie odbędzie się na Placu Chopina. Zagra DJ Robi. Więcej informacji TUTAJ.

Bieg Chrząszcza w Szczebrzeszynie
W Szczebrzeszynie odbędzie się 3. Bieg Chrząszcza. Punkt startu i linia mety zlokalizowane zostaną na rynku miejskim. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasy o długości 10 i 30 kilometrów, wiodące malowniczymi wąwozami lessowymi. Więcej informacji TUTAJ.

Sztuka tworzenia ogrodów i kultury w nich przebywania czyli Festiwal In Garden
Pokazowe ogrody, instalacje artystyczne do tego muzyka, rzeźba w przestrzeni, dyskusje i spotkania z artystami, architektami krajobrazu, architektami, animatorami kultury i specjalistami. To wszystko na Festiwalu In Garden, który odbywać się będzie w Lublinie od piątku do niedzieli. Więcej informacji TUTAJ.

Od Spichlerza do Mięćmierza – Kazimierz Dolny tkany obrazem i słowem
W Dzwonnicy Kultury przy ul. Zamkowej w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wernisaż wystawy Doroty Opolskiej-Maksym „Od Spichlerza do Mięćmierza”. Promowany też będzie album autorki. Więcej informacji TUTAJ.

„Ukraina i Ukraińcy”- wyjątkowa wystawa w Zaułku Hartwigów
W Zaułku Hartwigów w Lublinie będzie można podziwiać wyjątkową wystawę fotografii pt. „Ukraina i Ukraińcy” z końca XIX i pierwszej połowy XX wieku, pochodzących ze zbiorów Narodowego Centrum Kultury Ludowej – Muzeum Ivana Honchara z Kijowa. Wystawę organizują Warsztaty Kultury w Lublinie. Więcej informacji TUTAJ.

W niebo znów wzbiją się balony. W Nałęczowie odbywa się wyjątkowa impreza
Szereg atrakcji zarówno dla miłośników balonów na ogrzane powietrze, jak też mieszkańców i turystów przygotowali organizatorzy Zawodów Balonowych, które odbędą się w Nałęczowie. Więcej informacji TUTAJ.

Pieśni Bagien w Krainie Rumianku w Hołownie
W ramach cyklu warsztatów poświęconych tradycyjnym pieśniom polskiej, białoruskiej i ukraińskiej części Polesia w sobotę zaplanowano prezentację grup warsztatowych oraz potańcówkę. Więcej informacji TUTAJ.

Lubelskie Spotkania z Przyrodą: Roztoczańska Przygoda z Konikiem Polskim
W Zwierzyńcu oraz we Floriance odbędzie się szereg wydarzeń zorganizowanych przez Roztoczański Park Narodowy w ramach Lubelskich Spotkań z Przyrodą. Tematem przewodnim będzie konik polski. Więcej informacji TUTAJ.

Puławska Wymiana Roślin
Na Placu Chopina w Puławach odbędzie się Puławska Wymiana Roślin. Wydarzenie ma otwartą formułę, a dla najmłodszych przygotowano szereg zabaw i animacji. Całość ma mieć również wymiar charytatywny. Więcej informacji TUTAJ.

XXX jubileuszowy Bieg Jezior. Będą też atrakcje dla dzieci oraz koncert zespołu Topky
W gminie Uścimów odbędzie się tegoroczny Bieg Jezior. Impreza organizowana jest już od 30 lat. Tym razem przewidziano też dodatkowe atrakcje. Więcej informacji TUTAJ.

Zawody Kawaleryjskie Roztoczańskiej Konnej Straży Ochrony Przyrody
W Zwierzyńcu odbędą się zawody kawaleryjskie. Zostaną one rozegrane jako konkurs walki z wykorzystaniem szabli, lancy, skoków przez przeszkody i strzelania. Będzie to pierwsze ego typu wydarzenie na Lubelszczyźnie. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal kaszy Gryczaki: Gwiazdami imprezy będą Wilki i Machina
W Janowie Lubelskim odbędzie się festiwal kaszy, czyli popularne Gryczaki. Impreza organizowana jest już po raz 19. Na uczestników czekać będzie szereg atrakcji i wydarzeń towarzyszących.Więcej informacji TUTAJ.

Bieg Sapiehów w Kodniu
W Kodniu odbędzie się 22. już edycja Biegu Sapiehów. Start Biegu Głównego na 15 km zaplanowano o godz 13:00 na Rynku przed bazyliką św. Anny trasą atestowaną przez PZLA. Następnie odbędzie się III Marsz nad Bugiem i Małe Biegi Sapiehów: Bieg Przedszkolaków oraz Bieg uczniów szkoły podstawowej. Więcej informacji TUTAJ.

NIEDZIELA

Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Sławinie
Na terenie Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej w Lublinie odbędzie się piknik rodzinny. To jeden z elementów cyklu „Integracje” realizowanego w wakacje w dzielnicach miasta. Więcej informacji TUTAJ.

Potańcówka z tradycją „Hanna prosi do tańca”
W Hannie w powiecie włodawskim odbędzie się potańcówka. Do tańca zagra Swojska Kapela z Woli Uhruskiej. Więcej informacji TUTAJ.

Żniwa ze starej fotografii
Przy Skansenie Aktywnym u Sołtysa w Nowosiółkach odbędzie się wydarzenie Żniwa ze starej fotografii. Zaplanowano występy sceniczne oraz rekonstrukcję żniw. Więcej informacji TUTAJ.

Mecz Charytatywny dla Marcela
Na boisku szkolnym w Woli Sernickiej odbędzie się Mecz Charytatywny dla Marcela. Chłopiec od uroczenia zmaga się z niedosłuchem oraz koślawością kolan i stóp. W trakcie wydarzenia odbędzie się zbiórka środków na pokrycie kosztów leczenia. Więcej informacji TUTAJ.

Żyrzyński bieg trzeźwości
Wydarzenie organizowane jest w ramach kampanii ochrony i promocji zdrowia w tym przeciwdziałania alkoholizmowi. Ma na celu połączenie wysiłku fizycznego z dobrą zabawą, popularyzację biegania jako zdrowej oraz powszechnej formy sportu i wypoczynku, promowanie regionu i obszarów Gminy Żyrzyn a także upamiętnienie 159 rocznicy Bitwy pod Żyrzynem. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik Rodzinny na wesoło i z przytupem
Na placu po byłej szkole podstawowej w Wierzchoniowie odbędzie się Piknik Rodzinny. Wydarzenie organizują: Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich „Przy Bystrej”, Radny i Sołtys Wierzchoniowa. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik Patriotyczny pamięci Ludwika Kraszewskiego
Na placu przy szkole w Zaliszczu w gminie Podedwórze odbędzie się Piknik Patriotyczny pamięci Ludwika Kraszewskiego. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie na rzecz Wspierania i Rozwoju Wsi Lubelskiej. Więcej informacji TUTAJ.

Święto Bob(r)u, czyli Dni Karczmisk
Na terenie zespołu Dworsko Parkowego w Karczmiskach odbędzie się Święto Bob(r)u. Wydarzenie organizowane jest w ramach Dni Karczmisk. Dużo będzie działo się na scenie, jednak nie zabraknie atrakcji sportowych oraz licznych stoisk. Więcej informacji TUTAJ.

Koncert pod chmurką w Parku Miejskim
W parku miejskim we Frampolu odbędzie się koncert z udziałem: Studia Piosenki, Młodzieżowej Grupy Tańca TWIST, GTT „Miłośnicy Tańca”, Zespołu wokalnego GOSPA z Karolówki oraz Chóru Seniora „Kwiaty Jesieni”. Gościnnie wystąpią również Formacja Taneczna Las Locas z Janowa Lubelskiego a także Kraśnickie Stowarzyszenie „Senior na czasie”. Więcej informacji TUTAJ.

Święto Miodów Ziemi Łukowskiej
W Ławkach koło Łukowa odbędzie się „Święto Miodów Ziemi Łukowskiej 2022″. Uroczystość rozpocznie się o godz.12.00 Mszą Świętą w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Gręzówce. Następnie wszyscy uczestnicy przejadą do Ławek, gdzie organizatorzy zapraszają na imprezę plenerową. Więcej informacji TUTAJ.

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Kolarstwie Szosowym
Na terenie gminy Sułów odbędą się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Kolarstwie Szosowym. Pierwszego dnia zaplanowano wyścig ze startu wspólnego, drugiego dnia starty indywidualne. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal Wsi Polskiej – Spotkanie na styku trzech ziem
W Starych Wierzchowiskach odbędzie się wydarzenie pn. Festiwal Wsi Polskiej – Spotkanie na styku trzech ziem. Przygotowano szereg atrakcji. Szczegóły na plakacie. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal Stolica Języka Polskiego
W niedzielę rozpocznie się ósma już edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego. Wydarzenie zorganizowano z Szczebrzeszynie i Zamościu. Całość potrwa do 13 sierpnia. Więcej informacji TUTAJ.

Zemsta na Zamku w Janowcu
Na Zamku w Janowcu odbędzie się spektakl Krakowskiego Teatru Komedia „Zemsta”. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie w ramach programu „Warto być Polakiem”. Więcej informacji TUTAJ.

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych
Przed Centrum Informacji Turystycznej na Skwerze Niepodległości w Puławach staną stoiska z wykonanymi ręcznie przedmiotami. Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 11:00 do 16:00. Więcej informacji TUTAJ.

Sztuka tworzenia ogrodów i kultury w nich przebywania czyli Festiwal In Garden
Pokazowe ogrody, instalacje artystyczne do tego muzyka, rzeźba w przestrzeni, dyskusje i spotkania z artystami, architektami krajobrazu, architektami, animatorami kultury i specjalistami. To wszystko na Festiwalu In Garden, który odbywać się będzie w Lublinie od piątku do niedzieli. Więcej informacji TUTAJ.

W Zwierzyńcu startuje Letnia Akademia Filmowa
W Zwierzyńcu rozpocznie się 23. edycja Letniej Akademii Filmowej. Wydarzenie potrwa do 15 sierpnia, a w tym czasie odbędzie się kilkadziesiąt projekcji filmowych, do tego dochodzą koncerty oraz spotkania z gwiazdami. Więcej informacji TUTAJ.

„Ukraina i Ukraińcy”- wyjątkowa wystawa w Zaułku Hartwigów
W Zaułku Hartwigów w Lublinie będzie można podziwiać wyjątkową wystawę fotografii pt. „Ukraina i Ukraińcy” z końca XIX i pierwszej połowy XX wieku, pochodzących ze zbiorów Narodowego Centrum Kultury Ludowej – Muzeum Ivana Honchara z Kijowa. Wystawę organizują Warsztaty Kultury w Lublinie. Więcej informacji TUTAJ.

Dzień Otwarty Roztoczańskiego Parku Narodowego
W niedzielę odbędzie się Dzień Otwarty Roztoczańskiego Parku Narodowego. W tym roku organizowany pod hasłem „W naturze roztoczańskich nietoperzy”. Zaplanowano szereg atrakcyjnych wydarzeń. Więcej informacji TUTAJ.

Dzień Pszczół w Poleskim Parku Narodowym
W Ośrodku Edukacyjnym PPN Poleskie Sioło w Wytycznie odbędzie się Dzień Pszczół w Poleskim Parku Narodowym. W programie m.in. warsztaty przy ulu, degustacja miodów oraz zwiedzanie Poleskiego Sioła z przewodnikiem. Więcej informacji TUTAJ.

Sportowa Niedziela w Sługocinie
Koło Gospodyń Wiejskich w Sługocinie i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na wydarzenie pod nazwą Sportowa Niedziela. Odbędzie się ono w ogrodzie rekreacyjno – edukacyjnym w Sługocinie. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik Integracyjny w Bychawce Drugiej
Na placu przy jednostce OSP Bychawka Druga odbędzie się piknik Integracyjny. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Burmistrza Bychawy. Więcej informacji TUTAJ.

Jarmark Pawłowski – Ginące Zawody
W Pawłowie odbędzie się Jarmark Pawłowski – Ginące Zawody. Wydarzenie jest gratką dla wszystkich miłośników i sympatyków folkloru i tradycji ludowej. Więcej informacji TUTAJ.

XXV Festiwal Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym. Gwiazdą wieczoru będą Brathanki
W Górecku Kościelnym odbędzie się XXV Festiwal Pieśni Maryjnej. Całość rozpocznie się mszą świętą w intencji uczestników i organizatorów festiwalu, następnie zaplanowano przesłuchania uczestników, na koniec zagrają Brathanki. Więcej informacji TUTAJ.

Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
Na Dużym Rynku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Kiermasz Produktów Lokalnych. Wydarzenie organizowane jest przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień” we współpracy z Gminą Kazimierz Dolny. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal kaszy Gryczaki: Gwiazdami imprezy będą Wilki i Machina
W Janowie Lubelskim odbędzie się festiwal kaszy, czyli popularne Gryczaki. Impreza organizowana jest już po raz 19. Na uczestników czekać będzie szereg atrakcji i wydarzeń towarzyszących.Więcej informacji TUTAJ.

Rajd Rowerowy „Nadbużańskim Tropem – Rowerem Wśród Natury”. Gwiazdą imprezy będą Baciary
W Kryłowie odbędzie się jedno z największych wydarzeń tego roku w Gminie Mircze, a mianowicie rajd rowerowy „Nadbużańskim Tropem – Rowerem Wśród Natury”. Jest to kontynuacja imprezy, która w roku 2021 miała swoją pierwszą edycję pod nazwą „W krainie żołny, w pogoni za tradycją łowiecką”. Więcej informacji TUTAJ.

Meeting of Styles Lublin 2022
Meeting of Styles jest to Międzynarodowy Festiwal Sztuki Graffiti, który jest najstarszym festiwalem graffiti na świecie i tym samym w Polsce. Więcej informacji TUTAJ.

(fot. materiały organizatorów)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Sport