Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Groźny wypadek na ul. Kunickiego w Lublinie. Są ranni, tworzą się duże korki (zdjęcia, nagranie momentu zderzenia)

Bardzo duże utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy na ul. Kunickiego w Lublinie. Po zderzeniu pojazdów zablokowane zostały trzy pasy jezdni. Warto omijać tą część miasta.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 14 na ul. Kunickiego w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Reja zderzyły się dwa samochody osobowe: oba to toyoty yaris. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca czerwoną toyotą kobieta wyjeżdżała z ul. Reja. Wymusiła pierwszeństwo przejazdu i doprowadziła do zderzenia ze srebrną toyotą, której kierowca poruszał się ul. Kunickiego w kierunku Biłgoraja.

 

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby. Kierujących przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Występują bardzo duże utrudnienia w ruchu. Zablokowane są trzy pasy jezdni.

(fot. lublin112, nadesłane – Elżbieta, Paweł, wideo dzięki uprzejmości – Centrum Okulistyczne BALMED)

52 komentarze

 1. srebrny był zbyt dumny aby przychamować widząc z daleka auto znajdujące się już na srodku skrzyzowania, uderzył umyślnie w czeronego liczac sie ze moze pozbawic go zycia i ustraty zdrowia wiec to jest usilowanie zabojstwa.

 2. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  Rzut oka na dokonania kierującego białym autem:

  1. Wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych.
  2. Wyprzedzanie na skrzyżowaniu.
  3. Jazda z prędkością znacznie powyżej dopuszczalnych 50 km/h.

  Tak, to jest drogowe piractwo. I, tak, to jest to, czego kierująca czerwonym autem miała pełne prawo się nie spodziewać. Gdyby kierujący białym autem jechał zgodnie z przepisami, do żadnego „wymuszenia” by nie doszło i tego wypadku by nie było. Pierwszeństwo to nie licencja na zabijanie.

  • Podziwiam fantazję. Zacznij pisać scenariusze do filmów SF, bo do dokumentów się nie nadajesz.

   • I to jest ta kultura jazdy,bo w/g prawa pl jest tak i kropka.I tak robie,bo jestem skoczek przepisów.Na zachodzie nie mandat tylko sąd i grzywna za te trzy punkty co wymienił poprzednik o prawku nie wspomnę.Ale co tam to Pl i będę dalej ….i etc.Jednak do kółka trzeba dorosnąć i troszkę więcej pokory.

 3. Jakby tego nie tłumaczyć, baba jest winna jak nic

 4. Ten wyjazd z Reja jest wyjątkowo trudny. Za lewym słupem nic nie widać i dodatkowo na kunickiego nikt nie jeździ 50. Wiem bo codziennie tam rano wyjeżdżam.

 5. Podobnie wczoraj na drodze pomiędzy Metowem a Prawiednikami gostek zabił sarne. Od miejsca zabicia sarny do miejsca zatrzymania auta była odległość 50 – 80m.Byl mocno zdziwiony skąd mu się w lesie wzięła sarna. A wszak przy wjeździe na tą drogę stoją znaki : obszar zabudowany, ograniczenie prędkości do 50, a nawet do 40km/h oraz uwaga na zwierzęta leśne. Prosta droga, na ogonie nie ma nieoznakowany go radiowozu to hulaj dusza diabła nie ma. A potem nagły zong i zdziwienie.

 6. Lublin miasto inspiracji

  Nie jest najgorzej.. z dwóch Toyot można złożyć jedną i prawie będzie w narodowych barwach ?

 7. Ewidentne wymuszenie przez czerwonego. To nie podlega dyskusji.
  Kwestia obrażeń jakie odnieśli kierujący – kolizja czy wypadek. Tu pewnie wypadek, bo osoba w czerwonym na pewno mocno poszkodowana. Polskie prawo chroni ofiary, nawet jak same się podkładają. Sprawa trafi do sądu o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ruchu drogowym. Po filmiku widać, że srebrny się przyczynił do większych obrażeń. Będzie współwina, czyli z kieszeni srebrnego zadośćuczynienie i OC po połowie.

 8. Przez takich ludzi ktoś ma później problemy( ze zdrowiem, brakiem środka transportu, trauma. Ile na drogach widzi się momentów kiedy to człowiek rozmawia przez tel, pisze smsa, cos w nim szuka, dodatkowo jazda na zderzaku, szpanerstwo itp.

 9. Wyprzedzał ?? tam są dwa pasy na jednej jezdni , polecam pojeździć prawym jak chce się wymienić amortyzatory .
  zresztą widać jak samochód wyjeżdżający z podporządkowanej gdyby mu się manewr udał zajął by pas przy osi jezdni czyli zajechała by drogę taxi , jazda samochodem to umiejętność szybkiej oceny sytuacji , podejmowania szybkich decyzji i w razie czego umiejętność szybkiego wycofywania się z nich tu brak wszystkich cech więc kto
  wydał prawo jazdy ??

Z kraju