Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Groźne zdarzenia drogowe na krajowej 82. Dachowanie i zderzenie na skrzyżowaniu (zdjęcia)

Wczoraj na drodze krajowej nr 82 na terenie powiatu włodawskiego doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

– Nieprawidłowe manewry i nieostrożność kierujących przyczyniły się do zdarzeń drogowych na drodze krajowej nr 82. Pierwsze zdarzenie było w rejonie Adampola, zaś kolejne na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 82 z drogą powiatową nr 1638L. Na szczęście mimo poważnych zdarzeń nikt nie odniósł obrażeń – informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Dachowanie w trakcie wyprzedzania

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło przed godziną 10.00 w Adampolu. Kierująca BMW 47-latka z gminy Urszulin jadąc w kierunku Włodawy, podczas manewru wyprzedzania straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechała do przydrożnego rowu i dachowała.

Kobieta wyprzedzała hyundaia, kierowanego przez 33-latkę z powiatu lubelskiego. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, a wyprzedzany pojazd nie został uszkodzony. Mieszkanka powiatu włodawskiego za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym.

Kolizja na skrzyżowaniu

Niespełna 3 godziny później o 12.55 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Na skrzyżowaniu DK82 z DP1638L (droga w kierunku m. Wyryki) zderzyły się opel z ciężarowym renaultem. Patrol ruchu drogowego ustalił, że kierująca oplem 23-latka z gminy Wyryki nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu prawidłowo jadącemu pojazdowi ciężarowemu marki Renault, kierowanego przez 31-latka z gminy Konopnica.

Kierujący byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania. Kobieta została przewieziona do szpitala. Na szczęście doznała ogólnych potłuczeń ciała. Teraz policjanci przeprowadzą w tej sprawie czynności, które szczegółowo wyjaśnią przyczyny tego zdarzenia.

– Apelujemy o ostrożność, rozwagę oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że słoneczna pogoda to czas, kiedy statystyczne dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych. Wpływ na to ma nie tylko pogoda, warunki na drodze ale przede wszystkim odpowiedzialność za bezpieczeństwo kierowców – dodaje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa.

Groźne zdarzenia drogowe na krajowej 82. Dachowanie i zderzenie na skrzyżowaniu (zdjęcia)

fot. Policja Włodawa

Groźne zdarzenia drogowe na krajowej 82. Dachowanie i zderzenie na skrzyżowaniu (zdjęcia)

fot. Policja Włodawa

8 komentarzy

 1. Tego, który powinien ustąpić oślepiło słońce. Więc miał praco nie zauważyć nadjeżdżających pojazdów. Natomiast druga strona – tj. Święta Krowa naczytała się głupich zasad ruchu i jedzie jak ameba, bo wydaje się jej, że ma bezwzględne pierwszeństwo. Tylko, że któregoś razu to będzie pierwszeństwo na cmentarz.

  • Któregoś razu to będzie pierwszeństwo na cmentarz. Oby jak najszybciej.
   Pamiętajcie: grabarz też człowiek.

   • Ale Ty ku*wa mądry jesteś. Jak Tobie coś się stanie też coś powiem. Jak to mówią każdego szkoda…

 2. Franiu tabletki bo zaczyna ciebie coś brać
  Pamiętaj regularnie tabletki

  • Tabletki nic tu nie pomogą już. Lekarz myślał, że on chory, a on głupi.

   • Nie zgadzasz się z czymś co napisałem? czy Ty upewniasz się, że pierwszeństwo zostało Ci udzielone? Czy wchodzisz na jezdnie, albo wjeżdżasz na drogę/skrzyżowanie bez upewnienia się, że odbędzie się to bezpiecznie?

  • Wolę czopki.

 3. Kolejne bingo w babskim wydaniu

Dodaj komentarz