Groźna prognoza na sobotę. Burze, silne porywy wiatru i lokalnie grad

W sobotę do Polski napływać będzie powietrze zwrotnikowe, które zawiera dużo wilgoci. Na pogodę ma mieć wpływ pofalowany front atmosferyczny. W regionie należy spodziewać się zjawisk burzowych, silnych opadów deszczu a lokalnie także gradu.

Rozwój zjawisk konwekcyjnych w regionie możliwy będzie w godzinach popołudniowych. Głównym zagrożeniem podczas przechodzenia dzisiejszych burz mogą okazać się silne, niszczące porywy wiatru.

Dużym niebezpieczeństwem podczas przechodzenia formacji burzowych będzie grad a także nawalne opady deszczu, które lokalnie mogą prowadzić do zalań spowodowane dużą wodnością troposfery. Wyżej wymienione formację powinny cechować się bardzo dużą aktywnością elektryczną.

Poza regionem nie można również wykluczyć (ryzyko niewielkie) rozwoju 1-2 trąb związanych z działalnością mezocyklonu.

Sytuację burzową na bieżąco możecie śledzić tutaj – kliknij !

2015-07-18 11:30:37
(fot. LFB, prognoza oprac. dzięki współpracy z serwisem http://lubelscyfaniburz.pl)

10 komentarzy

 1. Sorry taki mamy klimat. Ale jaja ale jaja ale jaja.

 2. Przestańcie pieprzyć o burzach mam dziś mega imprezę i o cholernym deszczu ma nie byc mowy

 3. Rolnik szuka żony

  A ja planuję grilla na wieczór z panną, ma być ładnie i bez komarów, bo chcę się trochę poprzytulać w romantycznych klimatach gorącej letniej nocy 😉

 4. Nie martwcie się, nad Lublinem znowu powstanie dziura kiedy wszędzie wokół będą szalały burze tak samo jak podczas przechodzenia trzech ostatnich.

  • Rolnik szuka żony

   Ja powiat biłgorajski i ostatnio trochę dachów pozrywało, co to jest burza w mieście? Nie boisz się że piorun podpali blok, że wiatr urwie dach na bloku, że woda zaleje ci mieszkanie.

 5. Rolnik szuka żony

  Ja parę dni się obijam bo nie mogę wyjść na słońce, nie ważne dlaczego, zdrowie to nie temat na forum. Ale burzy się boję i mam ku temu podstawy, uciekam z pola nawet gdy jest daleko. Dzisiaj tez bym uciekł.
  Kuzyna zabił piorun, kumpla chyba ciotkę dosłowny grom z jasnego nieba bo akurat zaczęła się burza i w nią strzeliło, mi raz zjeżyły się włosy, na szczęście przywaliło obok w słupa. Rozumiem tzw fanów burzy ale na wsiach nie ma za czym tęsknić bo łatwo o tragedię , śmierć lub pożar

 6. Rolnik szuka żony

  Oglądałem skutki uderzenia pioruna w dom z uziemieniem. Na strychu popalone nietoperze i wróble, rozwalony klosz w żyrandolu i uszkodzona instalacja, do tego odpadło pare cegieł z komina. A co gdyby nie było odgromnika?

 7. Hehe…znowu Okuninka się zatka jak to wszystko zacznie uciekać przed burzą! Już teraz nie można tam wjechać ani wyjechać 😉

 8. Rolnik szuka żony

  A jak przywaliło u sąsiada to okazyjnie mi spaliło antenę a balkon tak zadzwonił jakby ktoś przywalił młotem. Co wy z miasta wiecie o piorunach 😉

 9. O burze w lbn nie ma co sie martwic zawsz sie podniecaja ostrzegaja a tam blysnie i koniec 😀

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu