Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Groził sąsiadom pozbawieniem życia i spaleniem. Trafił do tymczasowego aresztu

Bialscy policjanci zatrzymali 27-latka, który jest podejrzany o kierowanie gróźb karalnych wobec swoich sąsiadów. Mundurowi ustalili, że mężczyzna groził im pozbawieniem życia i spaleniem. Zatrzymany usłyszał zarzuty, odpowie też za posiadanie narkotyków.

Do zdarzenia doszło przed świętami na terenie Białej Podlaskiej. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna kieruje wobec sąsiadów groźby karalne.

– Z relacji zgłaszającego wynikało, że sąsiad bez żadnego powodu groził zarówno jemu, jak też żonie, pozbawieniem życia. Dodał, że już od dłuższego czasu sąsiad zakłóca im spoczynek nocny w związku z organizowanymi imprezami. A podczas ostatniego zdarzenia mężczyzna grożąc im wypowiadać miał również groźby wobec jednego z policjantów, który wcześniej podejmował wobec niego interwencję – relacjonuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Podczas prowadzonych czynności mundurowi ustalili kolejnych pokrzywdzonych, którym 27-latek również miał grozić.

– Podejrzewany o te czyny mieszkaniec miasta został zatrzymany do wyjaśnienia. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ujawnili przy nim narkotyki. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów – dodaje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

27-latek za groźby karalne odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. W piątek bialski sąd zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara do 4,5 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ

Przejechał przez ukraińską blokadę, potrącił dwie osoby. Kierowca wyjaśnia, iż został zaatakowany, więc ratował rodzinę (wideo)

3 komentarze

  1. No to teraz jak wyjdzie to pozamiata somsiadów

  2. Jak groził zarówno jemu, jak też żonie, pozbawieniem życia, prokuratora też trzeba zrozumieć. To też człowiek, pomyślał: zabije, nie zabije, ale jak zabije to będę ją miał na sumieniu. I stąd areszt.

  3. wybatożyć suke

Dodaj komentarz

Z kraju