Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci podsumowali święta na drogach regionu

Policjanci z garnizonu lubelskiego podsumowali święta na drogach regionu. Jak wynika z danych, doszło do 8 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 10 osób zostało rannych. Mundurowi odnotowali 302 kolizje drogowe, zatrzymanych zostało 45 nietrzeźwych kierujących.

– W tym minionym okresie świątecznym jednym z naszych zadań było zapewnienie bezpieczeństwa osobom podróżującym po drogach naszego regionu. Prowadziliśmy kontrole prędkości, sprawdzaliśmy stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracaliśmy również uwagę na pieszych – informuje komisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Działania policjantów skupiały się także na zapewnieniu bezpieczeństwa na trasach prowadzących do przejść granicznych w naszym województwie, gdzie mają miejsce protesty przewoźników.

– W ciągu czterech dni tego świątecznego weekendu na drogach naszego województwa odnotowaliśmy 8 wypadków, w których 2 osoby zginęły, zaś 10 odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy także 302 kolizje drogowe, zatrzymaliśmy 45 nietrzeźwych kierujących – podsumowuje komisarz Anna Kamola.

W analogicznym okresie w 2022 r. policjanci odnotowali 7 wypadków, w których obrażenia odniosło 8 osób. Na drogach doszło też do 199 kolizji drogowych. Zatrzymano wówczas 40 nietrzeźwych kierujących.

PRZECZYTAJ 

Przejechał przez ukraińską blokadę, potrącił dwie osoby. Kierowca wyjaśnia, iż został zaatakowany, więc ratował rodzinę (wideo)

6 komentarzy

  1. Dziadek ze Slamsowa

    Zginęły tylko 2 osoby, a 10 osób zostało rannych, a za to nadrabiano 302 kolizjami no i 45-ma „chorych” kierujących.
    Oczywiście wszystko dzięki apelom policji i drobnej pomocy boskiej.

  2. Rok wcześniej było bezpieczniej. Nic nie dały apele i wysokie mandaty.

  3. to już nie podają ilu chodziło bez kagañca xD

Dodaj komentarz

Z kraju