Groził 12-latce, że jak nie spełni jego żądań, zabije ją i wrzuci do zalewu. W centrum Lublina zatrzymali go łowcy pedofilów

Na lubelskim deptaku został zatrzymany mężczyzna, który namawiał 12-latkę do intymnego spotkania. Kiedy ta odmówiła groził, że ją zgwałci, a następnie zabije i wrzuci do Zalewu Zemborzyckiego.

W poniedziałek przed południem w samym centrum Lublina zatrzymany został 27-latek, który namawiał dziecko do intymnego spotkania. Mężczyzna za pomocą portalu społecznościowego nawiązał kontakt z innym użytkownikiem. Kiedy dowiedział się, że osoba po drugiej stronie ma 12 lat, zaczął składać jej propozycje spotkania. Pisał dziewczynce, co będzie z nią robił, kiedy zostaną sam na sam, jak również wysyłał jej zdjęcia swojego przyrodzenia.

Kiedy 12-latka nie chciała się z nim umówić, zmienił formę kierowanych do niej wiadomości. Zaczął ją straszyć, że jeżeli się z nim nie spotka, to wyrządzi jej krzywdę. Groził, że ją zgwałci, a następnie wbije jej nóż w plecy i wrzuci do Zalewu Zemborzyckiego. Kiedy spotkanie zostało umówione, na miejscu zamiast dziewczynki czekali przedstawiciele polskiej filii angielskiej grupy łowców pedofilów ECPU – Elusive Child Protection Unit. Podeszli do czekającego przy restauracji McDonald ‚s przy Krakowskim Przedmieściu 27-latka i dokonali obywatelskiego zatrzymania. Po chwili przyjechali powiadomieni o wszystkim policjanci.

– Mężczyzna, choć z wyglądu wydaje się jakby miał problemy natury psychicznej, w rzeczywistości był niezwykle przebiegły i ostrożny. Jego rozpracowanie zajęło nam blisko 4 miesiące. W tym przypadku chodziło bowiem również o kierowane przez niego groźby karalne. 27-latek bardzo się pilnował, korzystał z wielu kont, jednak pomimo tego nie pozostał bezkarny. W sprawę tą zaangażowane były osoby z całego kraju – wyjaśniał nam przedstawiciel Elusive Child Protection Unit.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i wraz z całym materiałem dowodowym przewieziony na komisariat. Obecnie funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Jak nam przekazano, 27-latek w pierwszych rozmowach przyznał się do winy. O jego losie zadecyduje prokurator.

(fot. ECPU)

Zobacz również

33 komentarze

 1. Ze zdjęcia można wyczytać wszystko. Całą osobowość. Taki przystojniak, że tylko zakochać się i umrzeć.

 2. Laluś musi być odizolowany od społeczeństwa.

 3. Zwyrodnialca zamknąć, albo leczyć.
  A naszej policji pogratulować wyników… jak obywatele sami nie złapią, to Policja nie wykrywa… albo jeszcze gorzej – wiezie ofiarę gwałtu do psychiatryka, zamiast wymaz pobrać, bo nie znają angielskiego.

 4. Pytanie: a gdzie byli/są rodzice tego dziecka ? ? ?

 5. mam_dosc_glupoty

  @ N.
  Tego nie wiemy. Ale za to wiemy, że ty o o dzieciach nie masz zielonego pojęcia.

  • cytuje słowa waszego boga ojca tadeusza, ksiadz zgrzeszył no zgrzeszył a kto nie ma pokus, pamiętacie do czego to się odnosiło?? i znacie kary za pedofilie w kościele?? przeniesienie do inne parafi, wiec po co go skazujecie jak nawet ziobro klaskał rydzykowi na te słowa, to co ksiądz lepszy od zwykłego zboka??

   • POwiedz w końcu który ksiądz cię przeryflował to sam mu sprawiedliwość wymierzę bo już czytać się tego nie chce

    • Grożby karalne, za to też można pójść do pierdla. Jednak jeśli je spełnisz wymiar kary będzie wyższy.

 6. Ciosać pal i stawiać na deptaku

 7. Do przepełnionej Gostyni ,dożywocie .

 8. do seminarium z nim!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7247zł 0.82%
  • GBP 5.1946zł -0.8%
  • EUR 4.5175zł 0.07%
  • CHF 4.1205zł 1.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”