690 680 960

Duże zmiany w organizacji ruchu w rejonie dworca PKP. Kierowcy sobie radzą, piesi zdezorientowani (zdjęcia)

Ruch tylko w jednym kierunku, do tego zlikwidowane miejsca parkingowe oraz przeniesione przystanki komunikacji miejskiej. Spore zmiany wprowadzono dzisiaj rano w rejonie Placu Dworcowego.

Od dzisiaj obowiązuje nowa, zmieniona organizacja ruchu w rejonie Dworca Głównego PKP w Lublinie. Wprowadzono ją z uwagi na rozpoczęcie kolejnego etapu prac związanych z budową Dworca Metropolitalnego. Chodzi o przebudowę sieci podziemnych. Dlatego też całkowicie zamknięta została ul. Gazowa.

Ruch pojazdów odbywa się ul. Pocztową i Dworcową, jednak na obu ulicach wprowadzono ruch jednokierunkowy. Dojazd do Placu Dworcowego możliwy jest jedynie od ul. Kunickiego przez ul. Pocztową, zaś wyjazd przez ul. Dworcową i Młyńską. Zlikwidowany został również parking na Placu Dworcowym, mogą się tam obecnie zatrzymywać jedynie taksówki.

O ile kierowcy bez większego problemu radzą sobie z poruszaniem się na tym terenie, gorzej jest z osobami pieszymi. Głównie chodzi o pasażerów komunikacji miejskiej. Wszystko dlatego, że zmieniły się trasy niektórych linii autobusowych i trolejbusowych, jak też lokalizacje przystanków. Co chwilę można dostrzec osoby poszukujące właściwego miejsca, skąd odjeżdża interesujący ich pojazd.

Linie nr 1 i 13 w kierunku Felina czy też Czechowa z ul. Krochmalnej kursują ul. Młyńska, gdzie zawracają, a następnie jadą ul. Stadionową. W stronę Zalewu Zemborzyckiego czy też os. Poręba ich trasa wiedzie z ul. Lubelskiego Lipca ’80 przez pl. Bychawski, ul. Kunickiego, Pocztową, Dworcową, Młyńską i Krochmalną.

W przypadku linii nr 24, 25 oraz 30 zmianie uległy przystanki początkowe oraz końcowe. Dla linii nr 24 i 30 jest to ul. Młyńska, zaś linia nr 25 kończy trasę na przystanku Rondo Lubelskiego Lipca 03 zaś rozpoczyna na ul. Młyńskiej. Inaczej jeżdżą też linie nr 45 i 154. Na czas przebudowy zawieszeniu uległy przystanki Dworzec Gł. PKP 01 i Dworzec Gł. PKP 02. Dla pasażerów przygotowano specjalne oznakowanie informujące, gdzie znajdują się najbliższe przystanki.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

 1. Dość mylące jest nazywanie pieszymi, osób które przemieszczają się komunikacją miejską. Gdy jedzie się taksówką, albo zaparkuje samochodem, i ostatnie metry pokonujemy pieszo to nadal mówimy o przemieszczaniu się pieszo?

 2. Kierowcy sobie radzą ?????Nie rozsmieszajcie mnie , pchają śie na zakaz dopiero jak mają zastawioną całą drogę to jest zdziwienie że się nieda przejechać , wtedy nawrota ….a najsmieszniej dziś było od strony krochmalnej , wjazd w gazową , jeden dureń wjedzie a zanim cały peleton , przodują w ty sałaciarze ..

 3. postawić patrol policji koło poczty, bo lubelskie dzidy pchają się pod prąd w Pocztową.

 4. linia 24 nadal jeździ z RUSKIEJ. Nawet ZTM w swoim komunikacie nie wie co pisze.

 5. dendrolog antybetoniarz

  brawo łysa pała, znów karmi swoich nieudaczników-betoniarzy

 6. Przez cały czas budowy dworca będzie zamknięta gazowa czy tylko jak będą budować kanalizację?
  Ktoś powinien zrobić informacje skąd odjeżdżają busy przeniesione z dworca południowego

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas