Piątek, 26 kwietnia 202426/04/2024
690 680 960
690 680 960

Górnik Łęczna awansował do ekstraklasy! Tak piłkarze cieszyli się ze zwycięstwa (wideo)

Piłkarze Górnika Łęczna w niedzielę pokonali na wyjeździe ŁKS Łódź 1:0. Tym samym po czterech latach przerwy wracają do ekstraklasy. Dzisiaj wieczorem na rynku w Łęcznej odbędzie się wspólne świętowanie awansu.

Zanim obie drużyny spotkały się na boisku piłkarze z Łęcznej po rzutach karnych wyeliminowali z rozgrywek GKS Tychy, zaś łodzianie wygrali 1:0 z Arką Gdynia. Górnik Łęczna w finale baraży Fortuna I Ligi pokonał w niedzielę ŁKS Łódź 1:0. Bramkę, która dała zwycięstwo zielono-czarnym, strzelił w 11 minucie Siergiej Krykun. Łodzianie cały czas szukali gola, jednak do końcowych minut nie byli w stanie go strzelić.

Zawodnicy Górnika przez cały mecz mieli kilka sytuacji na podwyższenie wyniku, jednak bramka strzelona na początku spotkania wystarczyła, aby pokonać łódzki zespół. Tym samym dała ona zwycięstwo i awans do PKO Ekstraklasy. Górnik Łęczna w ciągu dwóch sezonów dostał się z drugiej ligi do rozgrywek w ekstraklasie. Do piłkarskiej elity Górnik Łęczna awansował po raz trzeci w historii.

Niedzielne zwycięstwo będzie świętowane dzisiaj wieczorem o godzinie 20 na rynku w Łęcznej. Tymczasem zobaczmy jak zawodnicy cieszyli się ze swojego awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej!