Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Godziny szczytu i pijany kierowca. Wynik zderzenie

Kompletnie pijany kierowca wyjechał w sam szczyt komunikacyjny na ulice Lublina. To nie mogło się dobrze skończyć.

W poniedziałek przed godziną 15-tą kompletnie pijany kierowca wyjechał samochodem osobowym na ulice Lublina. Niezbyt długo trzeba było czekać na rezultaty tej przejażdżki. Na ulicy Doświadczalnej audi uderzyło w prawidłowo jadące dostawcze iveco.

Pomimo że samochód osobowy został poważnie rozbity, żadnemu z kierujących nic poważnego się nie stało. Przybyły na miejsce patrol policji ustalił, że kierujący audi jest kompletnie pijany.

-Sprawca zdarzenia, mężczyzna kierujący samochodem osobowym miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie-poinformowała nas kom. Renata Laszczka- Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Teraz amator jazdy na podwójnym gazie odpowie nie tylko za spowodowanie kolizji, lecz również za jazdę pod wpływem alkoholu, co jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat dwóch.

(fot. lublin112)
2013-11-25 16:51:47

6 komentarzy

 1. Takie głupoty wypisujecie. Po pierwsze wina była po stronie busa. Busem zajechał drogę kierowcy audi i ten nie miał gdzie uciec. Wina była po stronie kierowcy Iveco. Tak też poświadczyła policja. Owszem kierowca audi był nietrzeźwy, ale nie spowodował wypadku, więc nie grozi mu kara pozbawienia wolności. Nie wiem skąd wzięliście te fałszywe informacje dotyczące tego zdarzenia.
  Pozdrawiam
  —————————————

  Napisane wyraźnie w tekście – -Sprawca zdarzenia, mężczyzna kierujący samochodem osobowym miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie-poinformowała nas kom. Renata Laszczka- Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – pozdrawiamy lublin112

  p.s. Poza tym położenie uszkodzonego auta osobowego sugeruje, że wyjeżdżało ono z boku, tak więc w jaki sposób iveco miałoby zajechać drogę?… Widać to także po płynach eksploatacyjnych na szosie w którą stronę stało auto i jak się poruszało…informację o przebiegu przekazała policja…

 2. Po za tym wiem też że kierowca busa nie chciał zeznawać gdyż prawdopodobnie chciał zaczerpnąć porad adwokata. Kierowcą osobówki był mój brat cioteczny. I policja ustaliła że sprawcą był kierowca busa.

  ————————————————-
  Dziękujemy za informację. Dla zainteresowanych niech ona pozostanie w formie komentarza pod materiałem. Natomiast co do przebiegu zdarzenia, nie podawaliśmy go, gdyż nie były jeszcze ustalone wszystkie okoliczności. Dlatego pozostaniemy przy oficjalnej wersji, jeżeli się coś zmieni, wprowadzimy aktualizację. Zwłaszcza że często zdarza się, że każdy ze świadków oraz uczestników potrafi przedstawiać inną wersję wydarzeń. Tak jak miał to miejsce tu: http://www.lublin112.pl/zderzenie-dwoch-aut-pod-belzycami-foto/#comment-643
  Pozdrawiamy
  lublin112

  • Ale to nic nie zmienia. Nadal w skrajnym przypadku grozi mu 2 lata pozbawienia wolności gdyż prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości (>0.5promila) jest zagrożone taką karą.

   Art. 178a § 1 kodeksu karnego: Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

   Poza tym może stracić prawko nawet i na 10lat i na wszystkie kategorię, ale nie musi. Najłagodniej cofną mu na B, i zawieszą na rok czasu, ale biorąc pod uwagę że zawartości alkoholu była znacznie pow. 0.5 promila nawet bym na łagodny wyrok w kwesti prawa jazdy nie liczył.

 3. Sprawcą i winnym był i jest kierowca audi !!!
  Pijany nie powinien znajdować się na drodze !!!

 4. za wymuszenie i spowodowanie wypadku kierowca iveco został ukarany karą 300zł. Kierowca audi ma zabrane prawo jazdy na okres 2 lat i mandat w wysokości 800zł. Sprawy w sądzie nie będzie, gdyż kierowca audi przystał od razu na karę zaproponowaną przez prokuratora.

Wiadomości z info112