690 680 960

Stracił przytomność w czasie jazdy. Auto zatrzymał pogranicznik

Chwile grozy przeżyli pogranicznicy z przejścia granicznego w Hrebennem. Niewiele brakowało, by ciężarówka staranowała budynek posterunku w którym znajdowali się ludzie.

Nad ranem na przejście graniczne wjeżdżał samochód ciężarowy z naczepą. W pewnym momencie funkcjonariusze, którzy pełnili służbę na posterunku przy wjeździe na przejście graniczne, zauważyli ciężarówkę, która dojeżdżając do punktu kontrolnego nagle zmieniła tor jazdy i zaczęła jechać wprost na budynek posterunku.

Jeden z pograniczników widząc że za chwilę może dojść do tragedii ruszył biegiem w kierunku nadjeżdżającego pojazdu, wskoczył na stopnie a następnie udało mu się otworzyć drzwi do szoferki i w ostatniej chwili zatrzymać pojazd.

Jak się okazało, kierowca samochodu ciężarowego chwilę wcześniej stracił przytomność. Funkcjonariusze ewakuowali go z kabiny oraz udzieliwszy pierwszej pomocy wezwali pogotowie ratunkowe, które przetransportowało kierującego do szpitala. Mężczyzna po udzielonej mu pomocy medycznej opuścił szpital a następnie wyjechał z Polski na Ukrainę.

(fot. NOSG)
2013-11-25 16:35:12

2 komentarze

  1. Nie ma co się dziwić.Kierowcy mdleją z przemęczenia i braku snu bo dla właściciela kasa się liczy a nie człowiek a płaca jak jałmużnę. Żeby zarobić na normalne życie niektórzy musza nieźle tyrać…nie każdy ma wujka w urzędzie na stołku:(.

  2. Jakby to był Polak to z zawodem by się już pożegnał dożywotnio… A tu miał farta i to podwójnego 😉

Kursy walut

  • USD 3.9769zł -0.83%
  • GBP 5.0142zł -0.36%
  • EUR 4.3543zł -0.41%
  • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas