Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Gmina ogłosiła zbiórkę elektroodpadów i opon. Mieszkańcy zapełnili parking częściami samochodowymi (zdjęcia)

Setki opon, dziesiątki zużytego i niekompletnego sprzętu elektronicznego, groźne dla zdrowia chemikalia oraz części samochodowe zwozili mieszkańcy na parking po ogłoszeniu zbiórki elektrośmieci i opon. W związku z tym gmina zamierza zaprzestać organizowania tego typu zbiórek.

50 komentarzy

 1. … ” niekompletne elektrośmieci ” … czyli ktoś obciął wtyczkę ! … a lodówka była pusta ! … bez piwa … skandal

 2. jeszcze chwila i zacznie się podrzucanie w worach trawy. a w worze wszystko. jak ktoś myśli, że odpadów z ogrodu jest mało to jest w błędzie.
  Pozwolić na kompostownik na działeczkach 10arowych, taaa .

 3. Firma prywatna dyktuje warunki odbioru kompletnych elektro śmieci bo ma z nich odzysk złota srebra platyny i miedzi i im się to podoba a jak ktoś wyjmie silnik z pralki to już uniemożliwiają oddanie bo im to nie potrzebne. Za nasze pieniądze i to nie małe musimy nadal kombinować gdzie to oddać bo jakiś cep na tym nie zarobi. Te śmieci u nas to jeden wielki przekręt

 4. wg nowej ustawy śmieci są własnością gminy a podatek śmieciowy to koszt ich utylizacji! Nie można gminnych śmieci sprzedać bo nie są własnością wytwórcy śmieci. Kiedy była opłata za wywóz to właścicielem śmieci był ich wytwórca a teraz odkąd jest podatek śmieciowy to wyłącznie gmina jest właścicielem śmieci!

 5. U mnie w gminie PSZOK otwarty raz w miesiącu, akurat jak pracuję. Wszystko ma być posegregowane, ale i tak marudzą. Zastanawiam się do czego to doprowadzi bo już sam tracę do tego cierpliwość. Chyba przestanę się dziwic, jak ktoś mógł wywalić coś w las. Może czas coś z tym zrobić, bo sądząc po komentarzach nie tylko ja widzę problem

 6. „Był też rekordzista, który przywiózł 30 opon samochodowych.” – bardzo dobrze zrobił. W końcu nie będzie woził po 2-4 opony, bo to nie ekologiczne, bo powoduje to SMOG.

 7. Pewnie gmina spodziewała się ze ludziska poprzywożą lodówki ,pralki ,silniki elektryczne ,chlodnice aluminiowe itp….czyli rzeczy z których można odzyskać kilkadziesiat zlotych w postaci metali kolorowych …a tu niespodzianka ,żadnych wartosciowych rzeczy ,same śmieci…nie tak miało być kurła

 8. Człowiek potrafi zostać ze śmieciami, których nikt nie chce przyjąć. Ja tak zostałem ze styropianem, który został mi ze sprzętu AGD – ten zabezpieczający + kilka płyt ociepleniowych, jest tego z 1 m3. Pszok na Głuskiej nie przyjmie, do śmieci też mi nie wzięli. Są firmy, które styropian przyjmują, ALE tylko od firm. Zalega w garażu. Ma ktoś pomysł, bo na razie nie wiem jak w sposób cywilizowany się go pozbyć ?

  • Daj dziecku niech zrobi z tego statek i puści na zalewie. W razie co mów że się zerwał ze sznurka.

 9. Jeszcze więcej jednorazowego sprzętu AGD. Pralek z nierozbieralnym bębnem, lodówek i zamrażalek z agregatem pracującym jedynie do końca gwarancji, wszelkiego sprzętu z silniczkami o znikomej ilości miedzi, przedłużaczy z drutem o przekroju włosa. Sprzedaż takich rzeczy, powinna być zabroniona!

 10. Poj….. tego brzezińskiego , śmieci tego typu nie powinny być zbierane dwa razy w roku i tylko G.Puławska, Gołąb a raz na kwartał i to z każdej miejscowości , co ludzie tam nie płacą ?
  Po za tym to BDO to wymysł chorej głowy gdzie pozbyć się elementów po naprawie auta, lasy i tereny np. nad Wisłą będą pełne tego typu odpadów a to gminę /nas będzie kosztowało wiele więcej przy tym ten cały syf -nie lepiej ogłosić zbiórkę tego typu odpadów
  Myśleć pseudo włodarzu

Z kraju

Polityka i społeczeństwo