Głosujmy na Bystrzycę. Rozpoczął się konkurs na Rzekę Roku 2015

Tytuł Drzewa Roku zdobył dąb z naszego regionu, teraz w konkursie na Rzekę Roku do finału trafiła Bystrzyca. Na chwilę obecną zajmuje czwarte miejsce, lecz wszystko w rękach internautów.

W trzeciej już edycji konkursu na Rzekę Roku udział bierze Bystrzyca. Zgłoszony został jej wyjątkowo urokliwy odcinek w gminie Zakrzówek. Konkurs Rzeka Roku skierowany jest do różnych grup społecznych, aby zainteresować je cennymi przyrodniczo, społecznie, kulturowo rzekami w ich lokalnym środowisku. Na zgłoszone rzeki głosują następnie internauci.

Głosować może każdy mający dostęp do sieci. Wystarczy na stronie rzekaroku.pl kliknąć przycisk „Głosuj”, po wcześniejszym wybraniu swojej faworytki. Później pozostaje już tylko potwierdzić oddanie głosu przez kliknięcie w link, który przyjdzie na podany adres e-mail.

– Dzięki konkursowi Rzeka Roku możemy poznawać piękne i ujmujące rzeki które są docenione i kochane przez społeczności lokalne. Pomaga on również w prezentacji lokalnych walorów przyrodniczych, społecznych, kulturowych czy historycznych, które czasem są niedocenione lub zapomniane. Możemy je wspólnie odnaleźć i podziwiać. Zachęcam do zapoznania się z sylwetkami rzek-finalistek i oddania swojego głosu na jedną z nich – mówi Paweł Grzybowski, koordynator programu Zaadoptuj rzekę Klubu Gaja.

Rzeka, która uzyska największą liczbę potwierdzonych głosów zdobędzie tytuł oraz nagrodę – dwie statuetki Rzeki Roku, dla zgłaszającego rzekę oraz dla samorządu, na którego terenie się znajduje.

(fot. materiały organizatora)
2015-09-03 18:08:24

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Przeplyncie się odcinkiem Jakubowice Murowane do Sobianowic… widoki śliczne, ale w rzece jest tyle śmieci i zatorow znich ze masakra.

 2. Patriotą lokalnym jestem… ale nie aż tak desperackim. 😉

 3. czy to jest plebiscyt na ściek roku że mamy głosować na Bystrzycę ??

 4. A rzeka nie dostanie nic

 5. Chyba na najbardziej śmierdzącą rzeke to się zgodzę

 6. Od źrudeł do samego poczatku lublina jest piekna ale potem jeden wielki syf

 7. na co tu głosować ludzie wylewają gówna szamba płyną zdechłe psy ryby śnięte jakaś gumowa lalka w wakacje śmierdzi to klocami nasrać tylko i naszczać

 8. Śmieci i ścieki zaczynają się jak rzeka przepłynie przez miasto! Tu głosujemy na odcinek przed zalewem, który na szczęście ma zupełnie inne oblicze. Najważniejszą zaletą, która mnie osobiście w niej urzeka to dzika, nienaruszona przyroda

 9. odcinek od Zakrzówka do Strzyżewic zaliczany jest do rzek górskich…to chyba o czymś świadczy.Kochani głosujmy .Do wygrania piękne nagrody ufundowała Gaja -organizator konkursu.Jesteśmy na czwartym miejscu.Warto oddać głos i pomóc w oczyszczeniu dalszych odcinków…więc do dzieła ……to nic nie kosztuje ,a pomóc może……..

 10. dajcie spokój z tym ściekiem…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS