Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Gęsty dym nad zamojską Starówką. Paliła się elewacja kamienicy (wideo)

Groźnie wyglądający pożar na zamojskiej Starówce. Zapaliła się elewacja jednej z kamienic. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Pożar kamienicy przy ul. Łukasińskiego 11 w Zamościu wybuchł w środę o godzinie 13:10. Natychmiast powiadomiona została straż pożarna. Jak się okazało, paliła się elewacja budynku.

Jak informowali nas czytelnicy, czarny i gęsty dym widoczny był z wielu kilometrów. Przybyli na miejsce strażacy dość szybko opanowali sytuację i ugasili płomienie. Wiadomo już, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Obecnie akcja gaśnicza się już zakończyła, trwa jednak ustalanie przyczyn pojawienia się ognia. Nie jest wykluczone, że związek z tym mają prace, jakie prowadzone były tuż obok, na budowie apartamentowca.

(wideo – Tygodnik Zamojski)

2 komentarze

  1. styropian właśnie się tak pali …

  2. To, że stare dociepla się styropianem, to jedno, ale dopuszczanie takiej technologii w nowym budownictwie zemści się kiedyś na użytkownikach. Ja wiem, trójwarstwowe ściany kosztują, wymagają czasu, kotwienia, ale myśleć przez całe życie, czy pijok papirosa przy chałupie nie odpali?