Gaszą z ziemi i z powietrza. Strażacy walczą z dużymi pożarami lasów w naszym regionie (zdjęcia)

W kilku miejscach w naszym regionie strażacy walczą z dużymi pożarami lasów oraz traw. Sytuacja jest bardzo poważna, gdyż silne podmuchy wiatru sprawiają, że ogień szybko się rozprzestrzenia.

Kilkudziesięciu strażaków walczy z pożarem pomiędzy miejscowościami Białka i Kol Jaszczów w gminie Milejów w powiecie łęczyńskim. Ze wstępnych informacji, jakie otrzymujemy wynika, że pali się kilkanaście hektarów lasu na terenie Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego.

Sytuacja jest bardzo poważna, gdyż silne podmuchy wiatru sprawiają, że ogień szybko się rozprzestrzenia obejmując kolejne tereny. Do działań zaangażowany został również samolot gaśniczy.

To nie jedyny duży pożar, z jakim walczą obecnie strażacy w naszym regionie. Straż pożarna z trzech powiatów: parczewskiego, radzyńskiego i lubartowskiego gasi płonący las w okolicach miejscowości Antoniówka w gminie Ostrówek. Z kolei strażacy z powiatu świdnickiego gaszą spory pożar traw w gminie Piaski.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

15 komentarzy

  1. Przy tak suchej ściółce nawet denko od butelki może ją zapalić jeżeli słońce będzie padać na nie pod odpowiednim kontem, lub kierowca który wyrzuca peta za okno sami niszczymy przyrodę. Kary za wyrzucanie śmieci da lasu powinny zaczynać się od 100 tyś zł bez ulg jak ktoś zabija przyrodę to taka kara zabiła by jego

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!