Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Funkcjonariusze straży granicznej będą ćwiczyć strzelanie w nowej krytej strzelnicy (wideo, zdjęcia)

Na terenie komendy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie została oddana do użytku nowoczesna i kompleksowa pod względem szkoleniowym strzelnica kryta. Koszt inwestycji to ponad 14 mln zł.

Nowo oddana do użytku strzelnica jest jedną z najnowocześniejszych w woj. lubelskim. Sala strzelań posiada pięć stanowisk do strzelań na długość do 25 m. Automatyka umożliwia transport tarcz na różne odległości oraz prowadzenie strzelań dynamicznych do celu ruchomego, którego prędkości poruszania się można regulować.

Strzelnica umożliwia prowadzenie szkoleń na wszystkich rodzajach broni będącej na wyposażeniu SG: pistoletach, pistoletach maszynowych, karabinkach, broni gładkolufowej i pneumatycznej. Szkolenia mogą być prowadzone zarówno w warunkach dziennych, jak i nocnych.

Budynek strzelnicy zawiera także sale szkoleniowe w tym stanowisko do kierowania strzelaniem, pomieszczenie punktu pierwszej pomocy, techniczne, medyczne, socjalne i administracyjne.

 

 

Koszt inwestycji to ponad 14 mln zł. Budowa została sfinansowana ze środków „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”.

Dotychczas treningi strzeleckie i egzaminy sprawdzające dla funkcjonariuszy SG, były organizowane na strzelnicach w placówkach Straży Granicznej w Hrubieszowie oraz Terespolu.

(fot. wideo NOSG)

6 komentarzy

  1. Świetnie niech się uczą i bronią naszych granic.

  2. Ze złota ta strzelnica? 14 baniek?! Ale przekręt

  3. I to są dobre inwestycje a nie jakieś bus pasy co powodują większe korki.

  4. cena jak zawsze dwa razy albo i więcej razy wyższa niż by kowalski miał budować – wiadomo podatnicy płaca to i mozna coś ukręcić przy okazji – tak jest w Policji, WP, Urzędach i w przetargach miejskich.
    Czy wiecie, że wykonawcy robót typu chodnik na wsi/mieście, plac przed urzędem, szkołą – biorą nie mniej niż 300 zł/m2 (materiał + robocizna)??
    Dla tych co na własnej posesji nie układali kostki dodam, że cena 130-160 zł to jest górna granica na, którą nawet nowobogadzcy zwracają uwagę i jej nie przekraczają…

  5. Powinni zdelegalizować strzelnice puźniej taki wyjdzie i będzie strzelał do ludzi i zabijał.

  6. Te strzelania dynamiczne to będą możliwe tylko do celów uciekających, czy w poprzek też coś jeździ?