Ponad 25 tys. zakażeń koronawirusem w kraju, niespełna tysiąc w regionie. Nie żyje 330 osób zakażonych SARS-CoV-2

Minionej doby służby sanitarne zarejestrowały 25 484 nowe zakażenia koronawirusem w kraju. Z powodu COVID-19 zmarło 61 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 269 osób.

– Mamy 25 484 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (4276), wielkopolskiego (3846), małopolskiego (2697), mazowieckiego (1982), dolnośląskiego (2541), łódzkiego (1431), podkarpackiego (1236), pomorskiego (1116), kujawsko-pomorskiego (1108), lubelskiego (985), opolskiego (762), zachodniopomorskiego (738), świętokrzyskiego (753), podlaskiego (714), lubuskiego (650), warmińsko-mazurskiego (649) – poinformowało we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia.

W woj. lubelskim odnotowano 985 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z: Lublina (126), Białej Podlaskiej (102), Chełma (23), Zamościa (8), powiatu bialskiego (120), łukowskiego (85), lubartowskiego (71), biłgorajskiego (65), łęczyńskiego (49), lubelskiego (47), tomaszowskiego (45), świdnickiego (42), włodawskiego (36), kraśnickiego (40), hrubieszowskiego (30), chełmskiego (25), krasnostawskiego (21), parczewskiego (16), zamojskiego (16), opolskiego (11), radzyńskiego (5), ryckiego (2).

Do 10 listopada 2020 roku w regionie potwierdzono łącznie 31099 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 14379 ozdrowieńców i 454 zgonów. Aktualnie 29814 osób jest poddanych kwarantannie, a 320 objętych nadzorem epidemiologicznym.

– Z powodu COVID-19 zmarło 61 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 269 osób – przekazał resort zdrowia.

Jak wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia z uwagi na 30 zdublowanych zakażeń z województwa łódzkiego zostają one odjęte w bieżącym wyniku od ogólnej liczby zakażonych. Liczba zakażonych koronawirusem do tej pory 593 592, w tym osoby zmarłe 8 375.

(fot. WOT, MZ)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Mało testów to i nie rośnie dramatycznie 54,7 tys tylko.

 2. W lubelskiem przepadano 211 tys populacji, czyli 10%. Mało

 3. A w puławskim 0??? Nie wierzę bo codziennie koło 100 było

 4. Dolnośląskie 2541 czy 1541. Podają wszystkie województwa w kolejności od tego co najwięcej do tego co najmniej. W Mazowieckim jest 1982, a jest wyżej jak dolnośląskie. W dolnośląskim machneli się więc o o 2 powinno być 1541, czy województwa uszeregowali w złej kolejności.

 5. ściana wschodnia

  Polityka zrównoważonego rozwoju… w mazowieckim ponad 1 mln przebadanych tzn 20% czyli 2x więcej niż u nas

 6. W janowskim drugi dzień nie podają ani zakażonych ani zgonów a są.

 7. miałem nie pisać...

  Już kowidianie przestańcie biadolić.

 8. Musieli zmniejszyć liczbę testów, żeby liczba zakażeń spadała do 11 listopada, bo wtedy będzie pretekst do wyjścia łysych na ulice i hajlowania w stronę pokojowo nastawionych ludzi. Może też uda się któremuś rozjechać kogoś beemką (za co oczywiście nie odpowie, bo „nas nie wolno, ale ich tak”). Równi i równiejsi, prawilniejsi i sprawiedliwiejsi.

  • Rozumiem że pokojowo nastawiony tęczowy się odezwał?

  • Ale śmieszny jesteś gościu. A po waszej stronie to „łysych” nie ma, hipokryto? Po pierwsze skoro wy, tęczowcy i feministki, mogliście wyjść na ulicę i łamać wszystkie zakazy w tym podawać fałszywe dane podczas spisywania przez policję to dlaczego my nie możemy wyjść jak co roku i świętować odzyskanie niepodległości? Co du**, boli cię popaprańcu? Przede wszystkim szykuj kredę aż twoi kochani wyznawcy religii pokoju znowu coś nie odwalą w Europie bo co prawda rok już się powoli kończy, ale z całą pewnością jeszcze o niejednym ataku wyznawców jedynej słusznej religii usłyszymy. Dlatego kreda w dłoń i maszeruj jak typowa odmóżdżona owieczka z tęczową opaską. A i na sam koniec, muzułmanie pałają do was jeszcze większą niechęcią i nienawiścią niż ci straszni, źli narodowcy. I to wam nie przeszkadza, owieczki? Mało tego, nie szanują swoich kobiet i szanować nie będą. Oczywiście z tym też obłudne owieczki nie macie problemu. Problemem nie wiedzieć czemu są katolicy, muzułmanie już nie.

  • Do On i Robert:
   Widzicie baranki jak łatwo wami manipulować? To samo robi z wami tvpis.

   Nie mam żadnego związku z lgbt, poza setkami ludzi, których spotykam na codzień a nie wiem, że są lgbt – tak jak wy. Nawet nie wiesz ilu masz wśród swoich znajomych – albo wiesz i cię to gryzie, biedaku.

   • Franiu parówo, nie masz żadnego związku z lgbt bo tak napisałeś? Mam uwierzyć na słowo? Sorry ale wolę weryfikować takich jak Ty po swojemu. Moi znajomi mogą być kim chcą ale różnią się tym od ciebie że nie pie***lą głupot.

 9. Chcą zamknąć gospodarkę bo dużo zakażeń Sieciówki typy Lidl Biedronka itp. otwieraja sie 24 h na dobę bo przeciez pracownicy tych sklepów albo innych spożywczych są odporni na wirusa śmieszne będzie kwarantanna ale spozywczych nie zamkną bo przecież trzeba móc gdzieś wyjść Tylko pracownicy…… w takich sklepach będąc pracownikiem nie mozesz chorować, ba nie moźesz byc nawet przeziębionym masz robic 8 godzin 10 godzin 12 godzin nawet w nocy bo nikt nie patrzy na to że jesteś wykończony i że przez to że masz słaba odporność złapiesz wirusa Zarabiasz 2200 netto z nockami i 12 godzinnymi zmianami również w nocy za te same pieniądze Wiem że wiele będzie komentarzy że mogę zminić pracę ale teraz w tych czasach gdzie mam jej szukać?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska