Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Fundacja Wolności sprawdziła, ile lubelski Urząd Miasta wydaje na samochody. To w związku z zakupami nowych aut

Cztery nowe samochody niebawem trafią do lubelskiego Urzędu Miasta. Tymczasem Fundacja wolności postanowiła sprawdzić, ile aut jest w magistracie oraz ile kosztuje ich utrzymanie.

Lubelski Urząd Miasta rozstrzygnął niedawno przetarg na dostawę czterech fabrycznie nowych samochodów osobowych. Miasto zarezerwowało na ten cel 400 000 złotych, swoje oferty złożyły dwie firmy, obie sprzedające głównie auta marki Renault. Jest to lubelska Carrara oraz firma Vip Car z Opola. Najkorzystniejszą ofertę złożyła ta druga, żądając za pojazdy 439 848 złotych. Urzędnicy zakup nowych aut tłumaczyli wysokimi kosztami eksploatacji posiadanej floty pojazdów, które mają mieć już 8-10 lat.

Tymczasem Fundacja Wolności postanowiła zweryfikować informację o wspomnianych wysokich kosztach eksploatacji aut, które użytkują urzędnicy wyższego szczebla. Przede wszystkim chodziło o wydatki na serwis, ubezpieczenie i paliwo oraz koszty utrzymania pojazdów. Jak się okazuje, koszty z roku na rok są coraz niższe.

W 2011 roku Ratusz wydał na utrzymanie 14 samochodów kwotę 386 907,34 zł, w 2012 i 2013 roku kosztowało to ponad 313 tys. złotych, w 2014 roku 301 tys. złotych a w roku ubiegłym już tylko 249,5 tys. złotych. W tym roku do końca listopada wydano na ten cel 230 tys złotych. Także koszty utrzymania aut będących w użytkowaniu urzędników Ratusza spadają z roku na rok. Urzędnicy zaznaczyli jednocześnie, że do końca roku zamierzają sprzedać jeden z używanych samochodów.

(fot. pixabay.com)
2016-12-27 21:50:51

35 komentarzy

  1. Fundacja Wolności niech lepiej przedstawi swoje dokumenty… bo było by tam co oglądać.

  2. Niech kupią używane samochody, co wcale nie będzie znaczyć że gorsze. A mniej naszych pieniędzy wydadzą.

  3. A służbowy samochód ten do sprzedania już dawno jest pewnie przypisany jakiejś odbie z UM i kupi go po kosztach 🙂 w ramach przetargu.

    • Niech upublicznią rachunek za ostatni przegląd. Pewnie wszystkie płyny ustrojowe i części zużywające się w trakcie eksploatacji wymienione na nowe łącznie z akumulatorem. Zbiornik na full pod korek z dodatkowym baniakiem w bagażniku.

  4. myślałem ,ze PO tak tylko robiło ale i PIS nie jest lepszy , chyba zapiszę sie do KODu i zostanę młodym ubekiem lepsze to jak być religijnym hipokrytą bez honoru

    • Przecież PO rządzi Lublinem z trzema przechrztami startującymi z list PiS. Z takim rozeznaniem w KODzie przyjmą cię z otwartymi ramionami. Jak błyśniesz swoim intelektem, to może i jakimś wiceprezesem zostaniesz. Konkurencja spora, będziesz jednak musiał się bardziej postarać. Jak na razie cienki BOLEK z ciebie.

  5. myślę ze to troche nie na miejscu, dobrze byłoby gdyby ta decyzja zostala odwołana!!!

Z kraju

Sport