Fotoradar schowany w magazynie, strażnicy miejscy zajmą się łapaniem bezpańskich psów

Po zaprzestaniu wykonywania kontroli prędkości za pomocą fotoradaru, lubelscy strażnicy miejscy otrzymali nowe zadanie. Będą odławiać bezdomne psy wałęsające się po terenie miasta.

Od początku stycznia, po tym jak wprowadzono nowe przepisy dotyczące fotoradarów, przywilej wykorzystywania ich do kontroli prędkości utracili strażnicy miejscy. Jednak pomimo utraty zajęcia, żaden ze strażników z tego powodu nie straci pracy. Szykują się już bowiem do nowych obowiązków, jakimi będzie odławianie bezpańskich zwierząt wałęsających się po ulicach Lublina. Dzięki temu radykalnie ma zostać zmniejszony problem z psami i kotami, które nie mają właścicieli. Co więcej, odetchną także pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt, którzy do tej pory musieli się tym zajmować.

Do tych zadań oddelegowanych zostało ośmiu strażników, którzy zostali już specjalnie przeszkoleni do nowych obowiązków przez pracowników lubelskiego schroniska. Chodzi o to, by strażnicy umieli w odpowiedni sposób podejść do zwierzęcia oraz umiejętnie go schwytać, tak aby zarówno im jak też zwierzętom nie stała się krzywda. Do tych celów niebawem zostaną zakupione chwytaki, sieci oraz klatki do przewozu zwierząt. Odławianie bezpańskich zwierząt będzie się odbywało w ramach EKO- PATROLU.

Psy i koty to nie wszystkie zwierzęta, jakimi zajmą się strażnicy miejscy. Będą także interweniować w przypadkach pojawienia się na terenie miasta dzikich zwierząt. A tych w Lublinie nie brakuje. Na dobre zadomowiły się lisy, co jakiś czas pojawiają się dziki, sarny a nawet łosie. Dzięki temu znacznie zwiększy się skuteczność w przypadku tego typu zgłoszeń jak również czas interwencji. Do tej pory, zanim na miejsce przyjechał pracownik schroniska, potrafiło minąć nawet ponad godzinę.

(fot. UM Lublin)
2016-01-23 09:00:43

Zobacz również

23 komentarze

 1. i od tego oni zawsze byli, a nie od polowania na kierowców.

 2. Voyager III - (słownie: trzeci)

  Zostali przeszkoleni ze strażników na hycli?
  Ale jakby mieli być zwolnieni, to już lepiej hyclem być…

 3. heh łapanie bezdomnych zwierząt to chyba jedyny argument za pozostawieniem straży miejskiej, bo to jak się wyżywają na obywatelach by się odegrać za to że byli bici w szkole, każdy zabierał im kanapki i nie zostali przyjęci do policji stanowczo przemawia za usunięciem tej „formacji”

 4. Pies w niebieskim serdaczku uciekł. Był widziany na rowerze. Jechał w stronę kocka, niestety nie udało się schwytać prowadzącego pod wpływem suchej karmy psa.

 5. Ciekawym czy „odłowione” zwierzaki trafią na ul.Podwale do siedziby SM czy też do schroniska przy ul.Metalurgicznej

 6. Ciekawe jak wyglądało to szkolenie… pewnie pracownicy schroniska uczyli strażników obsługi chwytaka na bezbronnych psach ze schroniska…. 🙁 przykre.
  A pomoc schroniska i odławianie przez jego pracowników bezdomnych zwierząt zawsze wyglądało tak samo „proszę złapać i przytrzymać do naszego przyjazdu, mamy bardzo dużo zgłoszeń, jak Pan złapie psa to za godzinę go zabierzemy, my za nim ganiać nie będziemy bo nie mamy czasu”

 7. jeszcze kupy po psach jak by zbierali był bym szczęśliwy

 8. Znając skuteczność SM w łapaniu kierowców na przekraczaniu prędkości w tydzień wyłapią wszystkie bezpańskie zwierzęta. I co dalej? Pierdzenie w fotel do mundurowej emerytury? Zadanie bardzo ambitne tylko stanowczo za drogie. W głowie się przewraca co po niektórym. Proponuję hycli wysłać na wschodnią granicę do łapania migrantów. Na wiosnę bardziej się tam przydadzą.

 9. I wkoncu praca odpowiednia praca dla odpowiednich ludzi
  Nie zapominajcie o lisach bo ich tez pod dostatkiem w naszym miescie
  I zeby to odlawianie tych psow i kotow nie skonczylo sie tym ze beda lazic po osiedlach i lapac psy dzieciom ktore wyszly z pupilem na spacer bez smyczy

 10. Bardzo dobrze do tego zostali powołani docelowo 🙂 a z tych fotoradarów, to jak ja dostaję jakiekolwiek zdjęcie, to pozbywam się go na punkciki.com i wszyscy są zadowoleni – oni mają hajs, ja mam czyste konto i święty spokój, a jeszcze jakiś dobry człowiek przygarnie trochę grosza!

 11. Odławiać, likwidować, utylizować.

 12. Piękny kraj ale dziwne zwyczaje
  Czy zadania wyłapywania zwierząt (robienia za hycli) mieszczą się w USTAWOWYCH zadaniach Straży Miejskich/Gminnych ?
  Panie Komendancie co Pan na To ???
  Co na to Organ sprawujący nadzór nad strażami ( LUW w Lublinie) ???
  Czy ktoś pytał ???

  • Ustawę zmienimy, a ten zapis w zadaniach Straży Miejskich i Gminnych zostanie umieszczony jako priorytetowy .

   Urzędnik.

 13. Zwolnić chamstwo i rozwiązać ta komercyjną spółkę!!!!!!!!!!!!!

 14. Ja zauważyłem że chodzą po osiedlach z metrowkami i mandaty wypisują

 15. Myślę że należy rozwiązać SM w Lublinie. To już po prostu debilizm roku i robienie z ludzi oraz mieszkańców Lublina pośmiewisko na całą Polskę. Ciekawa jestem co za idiota wpadł na pomysł zrobienia ze straży miejskiej hyclow. Pokascie mi miasto wojewódzkie w którym jest SM gdzie maja za zadanie łapanie psów. Niech ta ograniczona lubelska władza zacznie myśleć jeśli na siłę chce utrzymać ta beznadziejna formacje. W Lublinie jest kupa meneli pijaków i zaszczancow leżących po chodnikach niech SM tymi wynalazkami się zajmie będzie odciążeniem dla policji i pogotowia ratunkowego tak jak jest w innych normalnych cywilizowanych miastach. Nie robienie sobie jaj jak by nie było z dorosłych ludzi obciążając ich bieganiem za bezpanskimi psami.

 16. ALE JAJA – BYŁE PSY WYŁAPUJĄ PSY

 17. No i wreszcie !!! Mam jeszcze jeden pomysl czym sie rowniez powinni zajac … Powinni patrolowac osiedla i pilnowac aby psy nie sraly po trawnikach …

 18. Zlikwidować straż miejską (darmozjadów).Szkoda kasy i żadnego pożytku

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1428zł -0.18%
  • GBP 5.046zł -0.15%
  • EUR 4.5111zł -0.27%
  • CHF 4.26zł -0.21%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport