690 680 960

Fotoradar schowany w magazynie, strażnicy miejscy zajmą się łapaniem bezpańskich psów

Po zaprzestaniu wykonywania kontroli prędkości za pomocą fotoradaru, lubelscy strażnicy miejscy otrzymali nowe zadanie. Będą odławiać bezdomne psy wałęsające się po terenie miasta.

Od początku stycznia, po tym jak wprowadzono nowe przepisy dotyczące fotoradarów, przywilej wykorzystywania ich do kontroli prędkości utracili strażnicy miejscy. Jednak pomimo utraty zajęcia, żaden ze strażników z tego powodu nie straci pracy. Szykują się już bowiem do nowych obowiązków, jakimi będzie odławianie bezpańskich zwierząt wałęsających się po ulicach Lublina. Dzięki temu radykalnie ma zostać zmniejszony problem z psami i kotami, które nie mają właścicieli. Co więcej, odetchną także pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt, którzy do tej pory musieli się tym zajmować.

Do tych zadań oddelegowanych zostało ośmiu strażników, którzy zostali już specjalnie przeszkoleni do nowych obowiązków przez pracowników lubelskiego schroniska. Chodzi o to, by strażnicy umieli w odpowiedni sposób podejść do zwierzęcia oraz umiejętnie go schwytać, tak aby zarówno im jak też zwierzętom nie stała się krzywda. Do tych celów niebawem zostaną zakupione chwytaki, sieci oraz klatki do przewozu zwierząt. Odławianie bezpańskich zwierząt będzie się odbywało w ramach EKO- PATROLU.

Psy i koty to nie wszystkie zwierzęta, jakimi zajmą się strażnicy miejscy. Będą także interweniować w przypadkach pojawienia się na terenie miasta dzikich zwierząt. A tych w Lublinie nie brakuje. Na dobre zadomowiły się lisy, co jakiś czas pojawiają się dziki, sarny a nawet łosie. Dzięki temu znacznie zwiększy się skuteczność w przypadku tego typu zgłoszeń jak również czas interwencji. Do tej pory, zanim na miejsce przyjechał pracownik schroniska, potrafiło minąć nawet ponad godzinę.

(fot. UM Lublin)
2016-01-23 09:00:43

23 komentarze

 1. Odławiać, likwidować, utylizować.

 2. Piękny kraj ale dziwne zwyczaje
  Czy zadania wyłapywania zwierząt (robienia za hycli) mieszczą się w USTAWOWYCH zadaniach Straży Miejskich/Gminnych ?
  Panie Komendancie co Pan na To ???
  Co na to Organ sprawujący nadzór nad strażami ( LUW w Lublinie) ???
  Czy ktoś pytał ???

  • Ustawę zmienimy, a ten zapis w zadaniach Straży Miejskich i Gminnych zostanie umieszczony jako priorytetowy .

   Urzędnik.

 3. Zwolnić chamstwo i rozwiązać ta komercyjną spółkę!!!!!!!!!!!!!

 4. Ja zauważyłem że chodzą po osiedlach z metrowkami i mandaty wypisują

 5. Myślę że należy rozwiązać SM w Lublinie. To już po prostu debilizm roku i robienie z ludzi oraz mieszkańców Lublina pośmiewisko na całą Polskę. Ciekawa jestem co za idiota wpadł na pomysł zrobienia ze straży miejskiej hyclow. Pokascie mi miasto wojewódzkie w którym jest SM gdzie maja za zadanie łapanie psów. Niech ta ograniczona lubelska władza zacznie myśleć jeśli na siłę chce utrzymać ta beznadziejna formacje. W Lublinie jest kupa meneli pijaków i zaszczancow leżących po chodnikach niech SM tymi wynalazkami się zajmie będzie odciążeniem dla policji i pogotowia ratunkowego tak jak jest w innych normalnych cywilizowanych miastach. Nie robienie sobie jaj jak by nie było z dorosłych ludzi obciążając ich bieganiem za bezpanskimi psami.

 6. ALE JAJA – BYŁE PSY WYŁAPUJĄ PSY

 7. No i wreszcie !!! Mam jeszcze jeden pomysl czym sie rowniez powinni zajac … Powinni patrolowac osiedla i pilnowac aby psy nie sraly po trawnikach …

 8. Zlikwidować straż miejską (darmozjadów).Szkoda kasy i żadnego pożytku

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas