Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Finałowy mecz Totolotek Pucharu Polski rozegrany zostanie na Arenie Lublin

Kolejne duże wydarzenie sportowe odbędzie się w Lublinie. Chodzi o najważniejszy mecz tegorocznego Pucharu Polski. Rozegrany on zostanie na Arenie Lublin.

Od dłuższego czasu kibice piłkarscy czekali na oficjalną informację dotyczącą daty oraz miejsca rozegrania najważniejszego meczu tegorocznego Pucharu Polski. Zaplanowany był on tradycyjnie 2 maja na PGE Stadionie Narodowym, jednak z powodu pandemii koronawirusa zmagania sportowe zostały zawieszone. Kiedy piłkarze wrócili do gry, wszyscy czekali na wiadomość, jaki obiekt zastępczy zostanie wybrany do przeprowadzenia finałowego spotkania.

Dzisiaj stało się już wszystko jasne. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek poinformował na Twitterze, że będzie to stadion Arena Lublin. Jak wyjaśnia prezydent Lublina Krzysztof Żuk, ostateczne rozmowy zostały przeprowadzone wczoraj. Zapewnił jednocześnie, że miasto jest w pełni gotowe do organizacji meczu finałowego na Arenie Lublin.

Mecz odbędzie się w piątek 24 lipca o godzinie 20:00. Jakie kluby zmierzą się w finale, będzie wiadomo po spotkaniach, jakie zostały zaplanowane na środę 8 lipca. Wtedy to w półfinałach Totolotek Pucharu Polski zmierzą się Cracovia z Legią Warszawa oraz Lech Poznań z Lechią Gdańsk. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi rozporządzeniami, męcz odbędzie się z udziałem kibiców. Stadion może pomieścić 15,5 tys. osób.

(fot. archiwum)

8 komentarzy

  1. Nie ma powodu do radości i tak będą podwyżki czynszów.

  2. W pełni gotowe… to znaczy, rozkopane główne ulice w mieście oznacza dla Żuka pełną gotowość… tak samo jak przewidywana druga fala zachorowań na koronawirusa… w pełni gotowa jest tylko jego kieszeń aby napchać ją pieniędzmi.

  3. ” Zaplanowany był on tradycyjnie 2 maja na PGE Stadionie Narodowym, jednak z powodu pandemii koronawirusa zmagania sportowe zostały zawieszone. Kiedy piłkarze wrócili do gry, wszyscy czekali na wiadomość, jaki obiekt zastępczy zostanie wybrany do przeprowadzenia finałowego spotkania.”

    czyli skupisko siewaczy wirusa przyjedzie do lublina. dzięki krzychu, dzięki zbychu!

  4. Podobno tylko 25% pojemności stadionu będzie mogło obejrzeć mecz na żywo???

  5. A po co komu potrzebne te pseudo mecze?

  6. gadali w radio że mecz obejrzy 4tys kibiców.. a co z 11,5tys miejscówkami?