Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Fałszywy policjant przyszedł po 140 tys. złotych. Czekali na niego prawdziwi policjanci

Kryminalni z Krasnegostawu zatrzymali 42-latka, który przyszedł odebrać od starszej kobiety 140 tys. złotych. Oszust trafił już na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

W miniony piątek krasnostawscy kryminalni zatrzymali 42-latka z woj. dolnośląskiego, który próbował odebrać od 66-letniej mieszkanki Krasnegostawu 140 tys. złotych.

Kobieta uwierzyła oszustowi w zapewnienia, że uczestniczy w zorganizowanych działaniach policyjnych mających na celu zatrzymanie sprawców wyłudzania pieniędzy. Skontaktował się z nią fałszywy mundurowy i cały czas instruował co i jak ma robić. Pokrzywdzona na początku tygodnia przekazała wskazanej przez niego osobie 50 tysięcy złotych.

Dzwoniący tłumaczył, że potrzebne są kolejne pieniądze, aby sfinalizować całą sprawę. Podczas próby przekazania pieniędzy w kwocie 140 tysięcy złotych mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.

Mundurowi w pokoju hotelowym zajmowanym przez 41-latka znaleźli amfetaminę oraz pieniądze. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, został też doprowadzony do prokuratury. Dzisiaj Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Krasnystaw)

5 komentarzy

  1. „Fałszywy policjant przyszedł”. Ta przyszedł. A to aŁdi zaparkowane na trawniku to na pewno nie jego.

    • Franiu na którym oddziale sie leczysz ?
      Powiec lekarzowi żeby zwiekszył ci dawke, bo to co teraz bierzesz nie pomaga.

  2. 66 lat , nie od dziś wiedziałem źe w narodzie panuje ciemnota.

  3. po tych obes#anych dresach widać, że to ściema

  4. Takie głodowe emerytury a wszyscy oszukani po kilkaset tysięcy złotych na kontach. Ciekawe jak się nakradli przed emeryturą

Wiadomości z info112