690 680 960

Facebook blokuje fora migracyjne nawołujące do nielegalnych działań

Dzięki zaangażowaniu polskich służb specjalnych zablokowane zostały pierwsze fora migracyjne, które na portalu Facebook nawoływały do nielegalnych działań. Współpraca z administracją serwisu i Ambasadą USA doprowadziła do likwidacji grup biorących udział w zarządzaniu szlakiem migracyjnym.

Jak poinformował dzisiaj Stanisław Żaryn rzecznik ministra Koordynatora Służb Specjalnych, działania polskich służb specjalnych we współpracy z Facebookiem i Ambasadą USA doprowadziły do likwidacji zidentyfikowanych przez stronę polską grup migracyjnych funkcjonujących w tym serwisie społecznościowym. Wniosek wysłany do administracji Facebooka pozwolił na zamknięcie trzech pierwszych grup wykorzystywanych do promowania i zarządzania szlakiem nielegalnej migracji z Białorusi do Unii Europejskiej.

– Dane przekazane administracji portalu dowodziły, że wskazane grupy funkcjonujące na Facebooku biorą udział w organizowaniu nielegalnej migracji do Unii Europejskiej. Materiały wskazywały na udział w procederze przestępczym, który ma charakter wojny hybrydowej przeciwko Zachodowi. Administracja rządowa zwróciła się do zarządzających Facebookiem o zablokowanie wskazanych grup funkcjonujących w ramach tego serwisu. O wniosku polskich instytucji informowana była Ambasada USA – wyjaśnia Stanisław Żaryn.

Od wielu miesięcy grupy w mediach społecznościowych są wykorzystywane do napędzania szlaku migracyjnego do Polski. Rząd cały czas kontynuuje dialog z Facebookiem oraz stroną amerykańską w celu zablokowania dalszych działań o charakterze hybrydowym, wymierzonych w Polskę.

– Zneutralizowanie instrumentów wykorzystywanych przez Mińsk do prowadzenia wojny hybrydowej przeciwko RP i UE było możliwe dzięki szybkiej reakcji Zarządu Facebooka na wniosek polskiej strony. Polska docenia także zaangażowanie władz amerykańskich w pomoc w tej sprawie. Instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo RP będą kontynuowały aktywność związaną z blokowaniem działań białoruskich odpowiedzialnych za organizowanie sztucznego szlaku nielegalnej migracji do Unii Europejskiej – dodaje rzecznik ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

(fot. SP, źródło SP)

9 komentarzy

 1. Pejs-zbook blkuje
  inwigiluje
  to marskiści
  to komuniści
  Stalin wiecznie żywy

 2. Chciałoby się powiedzieć: NARESZCIE !!!
  Nie lubię „fejsa”, ale akurat to mi sie to natychmiast podoba sie !!!

 3. To uczucie, kiedy jeden bogaty Żyd z Kalifornii może zrobić więcej by powstrzymać agresywne działania Białorusi niż rządy Polski, Litwy i Łotwy razem wzięte.

  • To pomyśl, jakie możliwości ma kilku bogatych żydów z Izraela.

  • „agresywne działania Białorusi” – ustawione przez służby… wiesz jakie, a jak nie wiesz, to nie kompromituj się, bo za każdym twoim wpisem będę specjalnie wpisywać, że jesteś pożytecznym idiotą. Luka ma już inny plan! Sprowadzić Afgańczyków z terytoriów Tadżykistanu. Putin pare dni temu uznał, że Talibowie nie są organizacją terrorystyczną!

 4. jakoś kont antyszczepionkowców nie blokują

 5. A czemu ci imigranci nie zostaną na Białorusi? Tam i tak jest lepiej niż w Syrii czy Afganistanie.

Kursy walut

 • USD 3.975zł -0.05%
 • GBP 5.0198zł 0.11%
 • EUR 4.3542zł -0%
 • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas