Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Włamywacze nie przewidzieli, że działkowcy ich przechytrzą. Wpadli na gorącym uczynku

Działkowcy mieli dość włamań na terenie ogródków działkowych i zainstalowali kamerę z czujnikiem ruchu oraz powiadomieniami. Włamywacze wpadli na gorącym uczynku, grozi im do 10 lat więzienia.

W ostatnich tygodniach na terenie ogródków działkowych w Lublinie dochodziło do włamań. W związku z tym właścicielem postanowili zatroszczyć się o dodatkowe zabezpieczenia. Na terenie działek zainstalowana została kamera z czujnikiem ruchu i powiadomieniami.

Nie trzeba było długo czekać na efekty nowego zabezpieczenia. Pod koniec ubiegłego tygodnia, nocą policjanci otrzymali informację, że kamerka wykryła ruch. Na miejsce od razu skierowano patrol wywiadowców. Funkcjonariusze podczas sprawdzania terenu ogródków nakryli na gorącym uczynku włamania dwóch mężczyzn.

Mundurowi zatrzymali 20-latka oraz 24-latka i przewieźli do policyjnej celi. Policjanci udowodnili mężczyznom 7 przestępstw związanych z włamaniami do altanek. Mieszkańcy Lublina kradli wszystko, co tylko wpadło im w ręce. Ich łupem padły elektronarzędzia, artykuły spożywcze, ale też chusteczki higieniczne.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

19 komentarzy

 1. te ostatnie teraz im się przydadzą.

  • Wieśniak w gumofilcach z ostrogami

   A może kradzież chusteczek policzą im jako krótkotrwałe użycie ( tak jak przy kradzieży samochodów).

   • Jeżeli to były chusteczki wielorazowe, to być może tak. Jeżeli zaś do jednorazowego użycia, i zostały użyte, to na pewno nie.
    Samochody służą do wielokrotnego użycia, wiec jeżeli ktoś sobie „pożyczy auto” wbrew woli właściciela, żeby nim przejechać parę km, po czym porzucić, to musi taki czyn mieć inną kwalifikację niż kradzież auta, w celu jego sprzedaży (obojętne czy w całości, czy w częściach).

  • Nawilżane byłyby lepsze.

 2. Mój monitoring na ROD „Miłek”, też czeka na podobnego durnia.

 3. Masakra z tymi złodziejami. Ukradną nawet brudne skarpetki albo obsrane majtki..
  Pies was [***]!

 4. Bieda w kraju.. chyba że szkiełko sobie włącze na 1 albo 2 to się okazuje że zachód nam zazdrości…

 5. Ha ha ha !!!!!! Z krzesła spadłem jak usłyszałem ile im grozi …już widzę jak dostają te 10lat od naszego „wymiaru sprawiedliwosci ” kóry ze sprawiedliwoscią ma nie wiele wspólnego

 6. Ręce i nogi łamać złodziejom .

 7. To mają szczęście że to patrol ich nakrył a nie działkowcy, wtedy wyszli by ale nie o własnych siłach z trzonkiem od grabek wiadomo gdzie!

 8. Szkoda że społeczeństwo pracuje za policję a sory zapomniałem oni są od mandatów i pilnowania miesięcznicy [***]